fbpx

Wrocławskisport.pl

Wyniki, newsy, aktualności, relacje. Sport Wrocław, WrocławskiSport

Śląsk mierzy się z Wartą. Ostatnia podróż WKS-u

W 29. kolejce PKO Ekstraklasy gracze Śląska Wrocław wybierają się w podróż do Grodziska, gdzie zmierzą się z Wartą Poznań. To bardzo ważne spotkanie w kontekście 4. miejsce w ligowej stawce.

W poprzedniej kolejce Wojskowi mierzyli się z Zagłębiem Lubin. Derby Dolnego Śląska zakończyły się jednak bezbramkowym wynikiem, co znacznie utrudnia Wojskowym rywalizację o 4. miejsce w tabeli – gwarantujące udział w europejskich pucharach.

Na ten moment o miejsce premiowane grą w Europie walczy 5 drużyn: Piast, Lechia, Zagłębie, Warta i Śląsk, który w tym momencie do 4. gliwiczan traci 3 oczka – w tej kolejce ekipę z Górnego Śląska czeka jeszcze starcie z Rakowem (10 maja).

Jeśli Śląsk chce nadal liczyć się w grze, musi dziś pokonać zajmującą oczko wyżej Wartę, a potencjalne zwycięstwo może wywindować Wojskowych w stawce na 5. miejsce. Co ważne, jeśli Piast przegra z Rakowem, wówczas przed ostatnią kolejką aż 3 drużyny będą miały tyle samo punktów (Piast, Lechia, Śląsk).

W pierwszym meczu Śląska z Wartą w tym sezonie górą byli wrocławianie. Trójkolorowi wygrali 2:1, a na listę strzelców wpisali się Israel Puerto i Bartłomiej Pawłowski. Z kolei jedyną bramkę dla zespołu z Poznania zdobył Robert Janicki.

Początek meczu Warta Poznań – Śląsk Wrocław o godz. 15.00. Transmisja w Canal+ Premium i Canal+ Sport 3.