fbpx

Śląsk liczy na przełamanie w Europie!

Po ósmym zwycięstwie w krajowych zmaganiach nadszedł czas na kolejny mecz na arenie międzynarodowej. Piąta kolejka EuroCupu przynosi starcie z zawodnikami Promitheas Patras we wrocławskiej Hali Orbita. Początek już w środę o godzinie 20:00.

Minione cztery kolejki EuroCupu były dla Śląska dużym wyzwaniem i, niestety, serią porażek. Od przegranej w dobrym stylu z Gran Canarią, przez klęskę z Buducnost VOLI Podgorica, aż do wyrównanych zmagań z Veolia Towers Hamburg i Turk Telekom Ankara. Ostatnie wyniki 83:87 i 71:75 napawają więc optymizmem i dają nadzieję na przełamanie.

Inaczej jest natomiast w zmaganiach na krajowym podwórku – po ośmiu kolejkach Śląsk prowadzi w tabeli i pozostaje jedynym niepokonanym klubem. Ostatnią wygraną Trójkolorowi odnotowali z Polski Cukier Startem Lublin, wygrywając 91:84. Nie było to jednak łatwe starcie – wynik rozstrzygnął się dopiero w dogrywce, a obie drużyny walczyły o zwycięstwo do samego końca.

Warty wspomnienia jest także ostatni transfer Kodiego Justice’a do WKS-u. Rozpoczął on grę z Trójkolorowymi na początku sezonu 2021/2022, występując w sześćdziesięciu meczach we wszystkich rozgrywkach i zdobywając średnio 10 punktów na mecz. Przyczynił się również do zeszłosezonowego tytułu Mistrza Polski dla Śląska i w decydującym o zwycięstwie starciu zdobył 14 punktów ze skutecznością 60% zza łuku. Z powodów rodzinnych Justice zdecydował się na kilkumiesięczną przerwę w grze, jednak teraz wraca do Wrocławia, podpisując kontrakt do końca sezonu.

– Jestem podekscytowany tym powrotem. Mam mnóstwo dobrych wspomnień z Wrocławia. To było ważne dla mnie i mojej żony, by po narodzinach naszego dziecka wrócić do miasta, gdzie czuliśmy się komfortowo. Chciałbym prezentować się dobrze indywidualnie i pomóc drużynie najlepiej, jak tylko mogę – mówi amerykański rzucający.

Promitheas Patras aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli EuroCupu, przegrywając tylko jeden z rozegranych czterech meczów – z Buducnost VOLI Podgorica. Odwrotnie jednak do Śląska, drużynę gości optymizmem napawają głównie zwycięstwa europejskie. Sytuacja gości w zmaganiach na rodzimym podwórku wygląda nieco odmiennie – Promitheas Patras po sześciu kolejkach w greckiej Basket League zajmuje 10. miejsce, rozgrywając jednak dopiero cztery mecze z bilansem 2:2.

Zaglądając w statystyki, Promitheas Patras zajmuje pierwsze miejsce w rozgrywkach EuroCupu pod kątem zdobytych punktów ze średnim wynikiem 88 oczek na mecz. Najlepszy zawodnik gości to obrońca Joe Young, były zawodnik Indiana Pacers, osiągający dla klubu średnio ponad 24 punkty i tym samym będący najlepszym strzelcem EC.

Spotkanie WKS Śląsk Wrocław – Promitheas Patras rozpocznie się w środę o godzinie 20:00. Transmisja spotkania będzie dostępna w Polsacie Sport Extra. Bilety wciąż są dostępne w serwisie Abilet.pl.

źródło: mat. prasowy Śląska Wrocław