fbpx

Śląsk kontra Runmageddon na Tarczyński Arena

Przerwa na mecze reprezentacji narodowych to dla klubów dobra okazja, żeby sprawdzić nową taktykę, zmienić obciążenia treningowe lub rozegrać spotkanie kontrolne. 9 kwietnia br. drużyna kobiet Śląska Wrocław zamiast z ligowymi rywalami zmierzy się z „Lodową”, „Porodówką” i „ Helikopterem”, czyli pomysłowymi przeszkodami Runmageddonu. Dołączyć do nich może każdy, kto chce przeżyć prawdziwą, sportową przygodę.

W drugą sobotę kwietnia na Tarczyński Arena Wrocław odbędzie się pierwszy event sezonu 2022 popularnego w Polsce biegu z przeszkodami – Runmageddon. Tym razem w gronie uczestników znajdą się drużyny WKS-u. Z nowym, sportowym wyzwaniem zmierzy się Ekstraligowa drużyna kobiet, a w formule “Family” wystąpią młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Śląska. Przed trójkolorową reprezentacją dużo błota i wymyślnych przeszkód, ale przede wszystkim dobrej zabawy.

Piłkarki pobiegną na dystansie sześciu kilometrów formuły Rekrut, a do pokonania będą miały ponad trzydzieści przeszkód. Za tor będzie służyła im Tarczyński Arena i jej tajemnicze zakamarki. Z kolei młodzi adepci z Akademii zmierzą się z dwukilometrową trasą naszpikowaną piętnastoma przeszkodami. Do wydarzenia pozostały zaledwie trzy tygodnie, więc jeśli ktoś chce dołączyć do wyzwania, to warto się pospieszyć.

Kibiców zapraszamy na esplanadę wrocławskiego stadionu podczas Runmageddonu. Wstęp na wymienione wydarzenia będzie bezpłatny, a w trakcie trwania biegów będzie można skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej w foodtruckach.

Runmageddon jest największym w Polsce cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia – Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do wzięcia udziału w sportowej przygodzie całe rodziny, tworząc Runmageddon Family.

Kolejna edycja Runmageddonu, na Tarczyński Arena Wrocław już 9 kwietnia. Informacje i zapisy TUTAJ. Do zobaczenia!

O autorze