2024-07-06

Śląsk brązowym medalistą mistrzostw Polski

WKS Śląsk Wrocław pokonał PGE Spójnię Stargard 87:85 w rewanżowym meczu o trzecie miejsce i zapewnił sobie brązowy medal Orlen Basket Ligi!

Początek spotkania stał pod znakiem sporej niedokładności z obu stron. Wynik utrzymywał się w okolicach remisu, a w zespole rywala wyróżniali się głównie Devon Daniels i Stephen Brown Jr. W Śląsku zdobycze punktowe rozkładały się równo na kilku zawodników, jednak w końcówce kwarty wyższy bieg wrzucił Jakub Nizioł, który najpierw trafił zza łuku, a potem dorzucił też efektowny wsad. Po pierwszej odsłonie wrocławianie prowadzili trzema punktami (25:22).

W drugiej kwarcie uruchomiony pod koszem został Dusan Miletić, który seryjnie zdobywał punkty, a wrocławianie wyszli nawet na dziesięciopunktowe prowadzenie. Spójnia zdołała jednak odpowiedzieć i zaczęła niwelować straty głównie za sprawą celnych rzutów Simmonsa. Do przerwy to wrocławianie byli jednak wciąż na dwupunktowym prowadzeniu (49:47).

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się znacząco. Trójkolorowi próbowali uciekać, a goście uparcie gonili i nie mieli zamiaru się poddawać. Śląsk nie mógł ustabilizować swojej gry i popełniał sporo strat, co ostatecznie doprowadziło do tego, że Spójnia objęła prowadzenie i przed decydującymi fragmentami meczu o brązowy medal miała trzy punkty przewagi.

Ostatnie dziesięć minut to wciąż nierówna gra WKS-u, jednak Spójnia również nie potrafiła złapać rytmu i nie trafiała wielu rzutów. Wreszcie wrocławianie przeprowadzili kilka udanych akcji i wyszli na prowadzenie, jednak Spójnia nie miała zamiaru się poddawać i wciąż goniła wynik. Końcówka należała jednak do Śląska, który utrzymał przewagę i zwyciężył ostatecznie 87:85 zapewniając sobie brązowy medal Orlen Basket Ligi!