fbpx

Śląsk bliski wypełnienia limitu minut młodzieżowców

Mateusz Stawny Śląsk Wrocław

Jak dotąd, jednym z większych pozytywów sezonu 2022/2023 PKO Ekstraklasy w drużynie Śląska Wrocław są bez wątpienia występy młodych zawodników. Wszystko wskazuje na to, że już w najbliższym meczu z Górnikiem Zabrze wypełniony zostanie limit 3 tys. minut, które muszą rozegrać piłkarze ze statusem młodzieżowca.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Dotychczas wrocławscy młodzieżowcy zaliczyli łącznie 2922 minuty. W statystykach uwzględniane są występy polskich piłkarzy urodzonych w 2001 roku lub później. W pierwszym zespole Śląska w sezonie 2022/2023 na boisku pojawiło się aż 8 takich graczy. To najlepszy wynik w całej PKO BP Ekstraklasie, ex aequo z Górnikiem Zabrze i Jagiellonią Białystok. 

Młodzieżowcami, którzy dołożyli cegiełkę do tak dobrego wyniku, są: Karol Borys, Łukasz Gerstenstein, Mateusz Stawny, Adrian Bukowski, Łukasz Bejger, Patryk Szwedzik, Piotr Samiec-Talar i Javier Hyjek. Co warte podkreślenia, niektórzy z nich w wielu meczach odgrywali pierwszoplanowe role – Łukasz Bejger zagrał w tym sezonie 15 meczów, w których strzelił 2 gole i zanotował 2 asysty. Karol Borys jest natomiast najmłodszym zawodnikiem, który pojawił się na boiskach PKO BP Ekstraklasy w bieżących rozgrywkach.

Bejger czy Bukowski po raz pierwszy w karierze na dobre zadomowili się w wyjściowym składzie, choć w ostatnich tygodniach środkowy pomocnik nie występował z powodu kontuzji. Stawny i Gerstenstein to wychowankowie Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, którzy zadebiutowali na boiskach PKO BP Ekstraklasy w wyjazdowym starciu z Rakowem Częstochowa. Patryk Szwedzik dołączył do kadry WKS-u w zimowym okienku transferowym i dla niego również jest to debiutancki sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju.

Co istotne, niektórzy młodzi zawodnicy Śląska Wrocław regularnie występują również w reprezentacjach Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. Karol Borys to jeden z podstawowych graczy kadry do lat 17, która niedawno awansowała na mistrzostwa Europy. W drużynie do lat 20 zadebiutował Mateusz Stawny, a Łukasz Bejger tylko z powodu kontuzji nie dotarł na ostatnie zgrupowanie reprezentacji do lat 21. 

Wystarczy zaledwie 78 minut, aby Śląsk Wrocław wypełnił limit minut, które muszą rozegrać młodzieżowcy. Stanie się to prawdopodobnie bardzo szybko, bo aż na 5. kolejek przed końcem sezonu 2022/2023 PKO BP Ekstraklasy.

źródło: slaskwroclaw.pl

REKLAMA: Partnerem portalu jest salon kosmetyczny Keratin&Beauty Studio, ul. Więckowskiego 16/1b Wrocław.