fbpx

Siatkarze KFC Gwardii Wrocław lepsi od Mickiewicza Kluczbork

W 17. kolejce KRISPOL 1 Ligi KFC Gwardia Wrocław pokonała w hali Orbita drużynę UKS Mickiewicza Kluczbork 3:0. Spotkanie było pełne emocji i zwrotów akcji, a MVP meczu został wybrany Marcel Gromadowski, który zdobył 19 punktów i był wiodącą postacią w zespole Krzysztofa Janczaka.

Spotkanie dużo lepiej rozpoczęli goście z Kluczborka, który szybko objęli prowadzenie 4:0. Wrocławianie nie byli w stanie przebić się przez szczelny blok Mickiewicza Kluczbork i po chwili przegrywali już 2:8. Na taką niemoc swoich podopiecznych musiał zareagować trener gospodarzy Krzysztof Janczak, który poprosił o czas i wyraźnie tchnął więcej energii w siatkarzy Gwardii. Przewaga gości powoli zaczęła maleć, a duet Gromadowski-Lubaczewski wzięli grę wrocławian na swoje barki. Gwardziści najpierw dwukrotnie zdołali doprowadzić do remisu, a od stanu 18:18 to oni przejęli kontrolę nad meczem i po chwili mieliśmy prowadzenie gospodarzy 20:18. Wrocławianie zdobytej przewagi już nie oddali i wygrali pierwszego seta 25:22.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej gry punkt za punkt i żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć. Jako pierwszym ta sztuka udała się Gwardzistom, którzy uciekli na trzy oczka przy stanie 18:15, jednak zespół gości nie postanowił się łatwo poddać. Po chwili przewaga gospodarzy zmalała do jednego punktu, a następnie na tablicy wyników mieliśmy rezultat 23:23. Siatkarze Gwardii Wrocław zachowali więcej spokoju w końcówce drugiego seta i ostatecznie wygrali tę odsłonę 25:23, a w całym meczu prowadzili już 2:0.

W trzeciego seta lepiej weszli siatkarze Mickiewicza Kluczbork, którzy objęli prowadzenie i po kilku minutach prowadzili 9:6. Po raz kolejny wrocławianie musieli gonić wynik i ponownie skutecznie. Najpierw doprowadzili do remisu 12:12, a następnie na początku drugiej połowy trzeciego seta wyszli na prowadzenie 19:16. Siatkarze z Kluczborka zdołali jeszcze złapać kontakt, ale to KFC Gwardia zakończyła trzecią partię wynikiem 25:22 i wygrała całe spotkanie pewnie 3:0.

Dla KFC Gwardii Wrocław jest to bardzo cenne zwycięstwo, które pozwoliło podopiecznym Krzysztofa Janczaka awansować na 4 miejsce w tabeli KRISPOL 1 Ligi Mężczyzn. Wrocławianie mają obecnie na swoim koncie 29 punktów i tylko trzy straty do wyprzedzającej ich drużyny BBTS Bielsko-Biała. Kolejnym rywalem Gwardzistów będzie zespół ZAKSY Strzelce Opolskie, a spotkanie zostanie rozegrane 17 stycznia o godz. 18.30 na Opolszczyźnie.

KFC Gwardia Wrocław- UKS Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

Gwardia: Gromadowski 19, Lubaczewski 15, Gibek 5, Szymeczko 4, Sternik 4, Olczyk 3, Nowosielski 1.

UKS: Owczarz 12, Lewandowski 9, Loshakov 8, Pawlak 7, Bułkowski 5, Pasiński 5, Parcej 2, Szablewski 1, Kowalonek 1, Jaskuła, Woroniecki, Kołtowski, Paszkowski, Maćkowiak.