fbpx

Siatkarze Gwardii zdobyli Sulęcin

W meczu drugiej kolejki Tauron 1. Ligi zawodnicy Chemeko-System Gwardia Wrocław pokonali 3:0 Olimpię Sulęcin. Wrocławscy zawodnicy szybko narzucili swój rytm gry i pewnie kończyli akcje, nie pozwalając rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Nagrodę MVP zdobył Kamil Maruszczyk.

Mecz drugiej kolejki lepiej rozpoczął się dla Gwardzistów, a asem serwisowym popisał się Bartłomiej Zawalski (0:2). Wrocławscy zawodnicy szybko narzucili swój rytm gry i budowali prowadzenie, kończąc kolejne ataki (3:8). O czas poprosił szkoleniowiec Olimpii Sulęcin, a po powrocie na plac gry, akcję skończył Bartosz Zrajkowski (4:9). Pojedyncze akcje po stronie gospodarzy nie wystarczyły by zatrzymać rozpędzonych Gwardzistów, wśród których po raz kolejny na skrzydle zameldował się Kamil Maruszczyk (8:14). Nie do zatrzymania był także Paweł Gryc (11:19), a w końcówce po raz kolejny na środku siatki zameldował się Bartłomiej Zawalski (14:22). Jedną z dłuższych akcji na korzyść swojej drużyny rozstrzygnął jeszcze Fabian Leitermeier (16:23), lecz po ataku Kamila Maruszczyka premierowa odsłona padła łupem Gwardzistów (16:25).

Na początku drugiego seta z pola zagrywki punktował Grzegorz Turek (3:1), jednak dobra gra blokiem wrocławian szybko doprowadziła do remisu (3:3). Kolejne akcje w wykonaniu Kamila Maruszczyka wyprowadziły wrocławski zespół na prowadzenie (4:6). Wraz z rozwojem seta zespoły toczyły walkę punkt za punkt (9:9). Fabian Leitermeier musiał uznać wyższość gwardyjskiego bloku (9:12), a ze środka siatki piłkę w boisku rywali umieścił Mariusz Schamlewski (13:15). Po asie serwisowym Kamila Maruszczyka o czas poprosił Łukasz Chajec, jednak na prawym skrzydle zameldował się Paweł Gryc (13:18). W końcówce po raz kolejny Gwardziści punktowali blokiem, zatrzymując Filipa Frankowskiego (16:21). Podopieczni trenera Murka pierwszą piłkę setową mieli po zagrywce Jana Fornala (18:24), wyższość bloku rywali musiał uznać Kamil Maruszczyk, jednak w kolejnej akcji seta zakończył błąd Grzegorza Turka (20:25).   

Trzeci set rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia zawodników z Sulęcina (2:0), ale po raz kolejny z pola zagrywki punktował Kamil Maruszczyk (4:4). Zespoły toczyły wyrównaną walkę, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (7:7). W kolejnych fragmentach zawodnicy Olimpii Sulęcin utrzymywali zaliczkę (11:9). Na skrzydle zameldował się Kamil Maruszczyk (10:11), ale po zagrywce Fabiana Leitermeiera o czas poprosił Dawid Murek (14:11). Po przerwie Gwardziści wrócili do dobrej gry, a po dobrym bloku doprowadzili do remisu (14:14). Dobre zagrywki Mariusza Schamlewskiego dały wrocławianom szansę na skuteczne kontrataki (16:14). W kolejnych fragmentach Gwardziści utrzymywali zaliczkę, a raz po raz akcje kończył Kamil Maruszczyk (19:22). O czas poprosił jeszcze trener gospodarzy, jednak nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów i po ataku Jana Fornala ze zwycięstwa cieszyli się podopieczni Dawida Murka (20:25).

Olimpia Sulęcin – Chemeko-System Gwardia Wrocław 0:3 (16:25; 20:25; 20:25)

MVP: Kamil Maruszczyk

Składy zespołów

Olimpia Sulęcin: Filip Frankowski, Seweryn Lipiński, Grzegorz Turek, Fabian Leitermeier, Bartosz Zrajkowski, Bartosz Michalak, Damian Sobczak (libero)

Chemeko-System Gwardia Wrocław: Paweł Gryc, Leon Dervisaj, Kamil Maruszczyk, Jan Fornal, Bartłomiej Zawalski, Mariusz Schamlewski, Adrian Mihułka (libero)