fbpx

Siatkarki #VolleyWrocław z pierwszym trofeum

W miniony weekend drużyna #VolleyWrocław wygrała turniej 60-lecia Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Opolskiego. Wrocławianki w drodze po zwycięstwo odprawiły z kwitkiem zawodniczki Enea Energetyk Poznań i Uni Opole.

Drugi tydzień wrześniowych przygotowań do sezonu 2019/2020 siatkarki #VolleyWrocław zwieńczyły udziałem w turnieju 60-lecia Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Opolskiego. Tam w sobotę i w niedzielę przyszło im się mierzyć z dwoma zespołami z pierwszej ligi, odpowiednio Eneą Energetyk Poznań i Uni Opole. W obu spotkaniach do wyłonienia zwyciężczyń, którymi okazały się zawodniczki ze stolicy Dolnego Śląska, potrzebnych było aż 5 setów!

Sobotni rollercoaster i niedzielny skuteczny serwis

Sobotni mecz to prawdziwa sinusoida zagrań z obu stron. Początki każdej partii były wyrównane, a dopiero w środkowym fragmencie seta któraś z drużyn zdobywała przewagę, którą utrzymywała do końca. Z kolei niedzielne spotkanie można opatrzyć maksymą: „kto zagrywa, ten wygrywa”. Po dwóch zwycięskich partiach wrocławianek, w kolejnych do głosu doszły gospodynie, jednak całe szczęście, że w tej ostatniej, decydującej o losach tego pojedynku, osiadły na laurach i to siatkarki #VolleyWrocław zakończyły mecz, zdobywając trofeum.

Podkreślmy, że w obu spotkaniach trener Wojciech Kurczyński skorzystał ze wszystkich siatkarek, które miał w obwodzie, tym samym stawiając swoim zawodniczkom kolejne zadanie – musiały odnaleźć się na parkiecie w różnym składzie i ustawieniu. Oczywiście, nadrzędnym celem sparingów jest jednak sprawdzenie wyuczonych schematów i umiejętności nabytych w ostatnich dniach treningu.

Weekendowymi liderkami #VolleyWrocław były Natalia Murek oraz Aleksandra Rasińska, które w obu meczach indywidualnie zdobyły ponad 30 punktów.

– Zebraliśmy wiele materiału do analizy. Wszystkie siatkarki spędziły na parkiecie podobną liczbę setów, bowiem w tym momencie przygotowań sparingi traktujemy właściwie jako element treningu, ale oczywiście cieszę się, że wygraliśmy i w dobrych humorach wracamy do Wrocławia. Tam czekają na nas kolejne dni spędzone na szlifowaniu formy – mówi Tomasz Kowalski, drugi trener #VolleyWrocław.

#VolleyWrocław : Enea Energetyk Poznań 3:2 (26:24, 17:25, 25:21, 24:26, 15:11)

#VolleyWrocław: Gancarz (13), Rasińska (19), Murek (25), Mras (2), Irzemska (7), Fedorek (2), Pancewicz (L) oraz Wers, Felak (9), Kuriata (6), Gajewska (2)

Enea Energetyk Poznań: Jurczyk (4), Dybek (15), Budnik (10), Muszyńska (6), Tobiasz (3), Hajduk (15), Bogdanowicz N . (L) oraz Bogdanowicz A., Dreczka (11), Olemaniuk (5), Nowak (L)

Uni Opole : #VolleyWrocław 2:3 (25:27, 24:26, 25:21, 25:23, 12:15)

Uni Opole: Wołodko (2), Gierak (9), Ciesiulewicz (7), Szczygieł (14), Witkowska (14), Orzyłowska (12), Szczygłowska (L) oraz Sobiczewska (9), Stronias (7), Makarowska, Rusin (L)

#VolleyWrocław: Gancarz (4), Gajewska, Soter (10), Murek (8), Kasprzak (14), Irzemska (14), Dzikowicz (L) oraz Wers, Felak (1), Kuriata (2), Rasińska (18), Mras

fot. volleywroclaw.pl

O autorze