fbpx

Siatkarki #VolleyWrocław szóste w turnieju o Piłkę Solną

Za siatkarkami #VolleyWrocław kolejny pracowity weekend. Tym razem wrocławianki wzięły udział w turnieju o Piłkę Solną. Z Wieliczki wróciły jednak bez zwycięstwa, ostatecznie plasując się na 6. pozycji.

Turniej w Wieliczce miał być dla podopieczny trenera Wojciecha Kurczyńskiego kolejnym przetarciem przed zbliżającym się sezonem Ligi Siatkówki Kobiet. Założeniem na turniej, podobnie jak tydzień wcześniej, była możliwość gry wszystkim dostępnymi siatkarkami, w różnych kombinacjach i ustawieniach.

Pojedynki w grupie A

#VolleyWrocław w grupie A zagrał z Rote Raben Vilsbiburg oraz z gospodyniami turnieju 7R Solna Wieliczka. Mecze zaplanowano na trzysetowe starcia, a liczba punktów w tabeli była determinowana przez liczbę wygranych setów.

Rozgrywki w grupie rozłożone były na dwa dni. W piątek odbył się mecz gospodyń z drużyną z Niemiec, natomiast w sobotę dwa mecze z udziałem wrocławianek. Niestety, w obu starciach górą były przeciwniczki i siatkarkom z Dolnego Śląska pozostała walka o 5. miejsce.

Nieudany mecz o 5. miejsce

W spotkaniu o 5. pozycję naprzeciw siebie stanęły siatkarki #VolleyWrocław i Energa MKS Kalisz. Ostatecznie 2:1 zwyciężyły rywalki. Nagrodę za udział w turnieju odebrała Roksana Wers, natomiast Aleksandra Rasińska została wybrana najlepszą siatkarką z drużyny #VolleyWrocław.

– Każdej z zawodniczek chcieliśmy dać możliwość zaprezentowania się tak, aby zaobserwować na jakim są etapie i czego jeszcze potrzebują w treningu. Zebrane informacje podczas turnieju dały nam odpowiedź, nad czym musimy popracować. Mamy sporo materiału, teraz czas wyciągnąć wnioski i dobrze przepracować ostatnie 3 tygodnie przed inauguracją LSK – tłumaczy Tomasz Kowalski, drugi trener #VolleyWrocław.

Najbliższe dwa tygodnie będą poświęcone na przygotowania do Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej, który odbędzie się w dniach 5-6 października w hali Orbita.

#VolleyWrocław : Rote Raben Vilsbiburg 0:3 (20:25, 18:25, 17:25)

#VolleyWrocław: Gancarz (2), Rasińska (9), Murek (10), Mras (1), Irzemska (8), Fedorek (3), Pancewicz (L) oraz Felak (1), Kuriata (3),

7R Solna Wieliczka : #VolleyWrocław (25:22, 25:18, 27:25)

#VolleyWrocław: Felak (5), Gancarz (5), Gajewska (1), Kasprzak (10), Irzemska (6), Fedorek (9), Dzikowicz (L) oraz Kuriata (1), Rasińska (7), Murek (6)

#VolleyWrocław : Energa MKS Kalisz 1:2 (24:26, 15:25, 30:28)

#VolleyWrocław: Rasińska (22), Gajewska (1), Soter (9), Murek (7), Kasprzak (7), Fedorek (2), Pancewicz (L) oraz Wers, Gancarz (2), Mras

Klasyfikacja końcowa:

  1. Developres SkyRes Rzeszów
  2. Rote Raben Vilsbiburg
  3. E.Leclerc Radomka Radom
  4. 7R Solna Wieliczka
  5. Energa MKS Kalisz
  6. #VolleyWrocław

fot. volleywroclaw.pl