fbpx

Siatkarki #VolleyWrocław nie dały rady Stali Bielsko-Biała

W 4. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet drużyna #VolleyWrocław przegrała w hali Orbita z BKS Stal Bielsko-Biała 1:3.

Wrocławianki przystępowały do tego meczu po niezbyt udanym starcie w rozgrywkach. Tylko jedno zwycięstwo w przed 4. kolejką i trzypunktowy dorobek nie napawały optymizmem. We Wrocławiu wszyscy liczyli na przełamanie i drugie domowe zwycięstwo w sezonie 2019/2020.

Niestety, nie inaczej potoczył się mecz przeciwko BKS Stali Bielsko-Biała. Drużyna #VolleyWrocław przegrała pierwszego seta dość wyraźnie 19:25. W tej partii wrocławianki zagrały bardzo słabo zagrywką, notując jedynie 30% skuteczności w tym aspekcie gry. Zespół gości rozpoczął spotkanie bardzo dobrze, a najbardziej imponowała skuteczność w zdobyczy punktowej po udanym przyjęciu (70%).

W drugiej partii karta się odwróciła i to siatkarki #VolleyWrocław doszły do głosu. Zdecydowanie dużo lepiej wyglądało przyjęcie, a także zagrywka. Wrocławiankom udało się aż czterokrotnie zaserwować asa przy jednym po stronie drużyny gości. Zespół #VolleyWrocław wygrał tę partię 25:19 i wyrównał stan meczu na 1:1.

Dość pewnie wygrany drugi set mógł dać nadzieję na drugie zwycięstwo w tym sezonie, ale niestety to wszystko, na co tego wieczoru było stać siatkarki #VolleyWrocław. BKS Stal prezentowała się dzisiaj lepiej od drużyny gospodarzy. Trzeci set ponownie zakończył się zwycięstwem gości 25:19, a czwartą partię wrocławianki przegrały już zdecydowanie 17:25. Natomiast całe spotkanie 1:3.

Na plus można zapisać dyspozycję Aleksandry Gancarz i Natalii Gajewskiej, które zdobyły po 15 punktów w całym meczu.

#VolleyWrocław po dzisiejszej porażce pozostanie w dolnej części tabeli LSK, zajmując 10. miejsce po czterech seriach gier. Kolejnym rywalem wrocławianek będzie zespół Developers SkyRes Rzeszów. To spotkanie będzie rozgrywane w ramach 13. kolejki

#VolleyWrocław – BKS Stal Bielsko-Biała 1:3 (19:25, 25:19, 19:25, 17:25)

#Volley: Rasińska 17, Soter 12, Gancarz 11, Murek 5, Gajewska 3, Kasprzak 3, Felak, Mras, Fedorek, Dzikowicz.

BKS: Kossanyiova 25, Różański 14, Świrad 7, Kowalczyk 6, Moskwa 4, Smidova 3, Dehoog 1, Krajewska, Drabek.

MVP: Andrea Kossanyiova.