fbpx

Siatkarki #VolleyWrocław inaugurują domowe starcia w Orbicie

Po wakacyjnej przerwie i zwycięstwie w pierwszym meczu sezonu czas na inaugurację Ligi Siatkówki Kobiet w hali Orbita. Na własnym boisku #VolleyWrocław podejmie brązowego medalistę minionej edycji rozgrywek Developres SkyRes Rzeszów. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 20 października, na godzinę 17.00.

Wrocławianki zwyciężyły w meczu otwierającym sezon 2019/2020, grając z Wisłą Warszawa. Po cennym, 3-punktowym triumfie, teraz wracają do własnej hali, gdzie zmierzą się z trzecią ekipą poprzedniej odsłony rozgrywek Developres SkyRes Rzeszów. Drużyna trenera Stephana Antigi również wygrała swoje pierwsze spotkanie z DPD Legionovią Legionowo, zatem w niedzielę szykuje nam się znakomity pojedynek.

W zespole z Podkarpacia podczas wakacyjnej przerwy zaszło wiele zmian. Odeszło aż dziesięć zawodniczek, zmienił się także pierwszy szkoleniowiec. Co ciekawe, w drużynie została najlepiej punktująca siatkarka Developresu w minionym sezonie, atakująca Katarzyna Zaroślińska-Król. To właśnie ona zdobyła najwięcej oczek w tegorocznej 1. serii gier w meczu przeciwko Legionovii.

Wrocławianki będą musiały uważać jednak nie tylko na nią. Groźne mogą okazać się także dwie nowe środkowe rzeszowskiego zespołu – reprezentantki Polski Zuzanna Efimienko-Młotkowska, była zawodniczka wrocławskiej drużyny oraz Gabriela Polańska.

Kontynuować dobrą grę

W #VolleyWrocław bardzo dobrze spisują się Natalia Murek oraz Kinga Kasprzak. Jednak, podobnie jak w poprzedniej edycji rozgrywek, najlepiej punktującą siatkarką w meczu przeciwko Wiśle była Aleksandra Rasińska, która została wyróżniona nagrodą MVP.

– Na pewno czekałyśmy na to spotkanie od dawna. Poniekąd udało nam się zaznać emocji podczas Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej, ale gra w sparingach, a gra w lidze to zupełnie inna historia. Cieszę się, że będziemy mieć szansę na spotkanie z kibicami i mocno liczymy na ich doping – mówi Natalia Murek, przyjmująca #VolleyWrocław

Mecz #VolleyWrocław z Devlopres SkyRes Rzeszów zaplanowano na 20 października, na godzinę 17.00. Miejscem niedzielnych zmagań będzie wrocławska hala Orbita.

O autorze