fbpx

Siatkarki #VolleyWrocław biorą udział turnieju w Opolu

Przed #VolleyWrocław kolejne wyzwanie. W sobotę i niedzielę siatkarki z Dolnego Śląska wezmą udział w turnieju z okazji 60-lecia Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Opolskiego w Opolu, gdzie o zwycięstwo powalczą z I-ligowymi drużynami Eneą Energetyk Poznań i Uni Opole.

W ubiegłym tygodniu zawodniczki #VolleyWrocław rozpoczęły serię sparingów przed sezonem. Na początek dwukrotnie mierzyły się z Energą MKS Kalisz, choć tylko jedno z tych spotkań rozegrane zostało zgodnie z zasadami meczowymi. Drugie było spotkaniem czysto treningowym, gdzie trenerom bardziej zależało na przećwiczeniu konkretnych schematów, niż wyniku. Ostatecznie, pierwszy oficjalny sparing zakończył się na korzyść przeciwniczek.

Tym razem wrocławianki udały się do Opola, gdzie zagrają w turnieju z okazji 60-lecia Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Opolskiego. W sobotę siatkarki #VolleyWrocław zmierzą się z Eneą Energetyk Poznań (14:30), a w niedzielę z Uni Opole (15:30).

Sam turniej rozpoczął się w piątek meczem pierwszoligowców, a wszystkie spotkania rozgrwane są w Stegu Arena, mieszczącej się przy ul. Oleskiej 70 w Opolu.

– W weekend zagramy dwa mecze. Takie sparingi dają nam szansę ogrywania się jako zespół oraz sprawdzenia pewnych systemów gry, nad którymi pracujemy od początku przygotowań. Cieszymy się, że podczas sparingów możemy obserwować progres – mówi Aleksandra Rasińska, atakująca #VolleyWrocław.

Sparingi w Opolu są kolejnym etapem przygotowań do sezonu 2019/20. We wrześniu podopieczne trenera Wojciecha Kurczyńskiego zagrają także w turnieju w Wieliczce – 21 i 22 września.