fbpx

Sezon 2019/2020 dla #VolleyWrocław zakończony!

Decyzją władz Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – sezon 2019/2020 zostaje zakończony. Oznacza to, że #VolleyWrocław kończy rozgrywki na 11. miejscu i utrzymuje Ligę Siatkówki Kobiet we Wrocławiu.

Sytuacja epidemiczna w kraju spowodowała, że rozgrywki najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce najpierw miały być rozegrane bez udziału publiczności, potem zostały zawieszone, a teraz zakończone. Wszystko w trosce o zdrowie kibiców i sportowców.

To były dla nas bardzo trudne decyzje. Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem. W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon. Liczę, że wkrótce wszyscy w zdrowiu spotkamy się w naszych halach, w walce o medale i przy wsparciu najlepszych kibiców świata – na łamach portalu lsk.pls.pl mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Zakończenie rozgrywek w tym momencie „najłatwiejsze” było w Lidze Siatkówki Kobiet, ponieważ tutaj wszystkie zespoły rozegrały fazę zasadniczą i na jej podstawie sklasyfikowano zespoły. Złote medale trafią do Grupy Azoty Chemika Police, srebro zawiśnie na szyjach siatkarek Developres SkyRes Rzeszów, a brąz pojedzie do ŁKS Commercecon Łódź.

Zakończenie sezonu w tym momencie oznacza także, że #VolleyWrocław utrzymuje się w Lidze Siatkówki Kobiet bez konieczności rozgrywania fazy play-out, a Wisła Warszawa spada o jeden szczebel w dół w ligowej klasyfikacji. W nowym sezonie prawo do gry w Tauron Lidze (bo tak będzie się nazywała najwyższa klasa rozgrywkowa) będzie miała drużyna z pierwszej ligi, która pozytywnie przejdzie weryfikację sportową i organizacyjną. Będzie to Joker Mekro Energoremont Świecie lub UNI Opole. Jeśli żadna z tych drużyn nie przejdzie weryfikacji – takiemu procesowi poddana zostanie drużyna z Warszawy, która otrzyma szansę powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Zupełnie inaczej ma się sytuacja w Pluslidze, gdzie do rozegrania zostały dwa mecze fazy zasadniczej. Tu zakończono sezon bez przydzielenia medali za zajęcie miejsca na podium. Zachowano jednak regułę spadków i z najwyższą klasą rozgrywkową żegna się BKS Visła Bydgoszcz.

Zakończenie rozgrywek Ligi Siatkówki Kobeit nie oznacza dla wrocławianek zakończenia sezonu. Siatkarki ze stolicy Dolnego Śląska pozostaną aktywne marketingowo – obecnie zdalnie, a gdy na to pozwoli sytuacja epidemiczna – powrócą do swoich marketingowych obowiązków we Wrocławiu.

O autorze