fbpx

Wrocławskisport.pl

Wyniki, newsy, aktualności, relacje. Sport Wrocław, WrocławskiSport

Ruszyły zapisy na Turniej Trzech Metali – Turniej Miedzi

Nadszedł długo wyczekiwany moment dla zawodników i zawodniczek siatkówki plażowej. Właśnie ruszyły zapisy na pierwsze wydarzenie związane z Turniejem Trzech Metali, czyli Turniej Miedzi. Impreza odbędzie się w weekend 15 i 16 maja tego roku. W sobotę do rywalizacji przystąpią kobiety, w niedzielę o punkty zawalczą mężczyźni. Zawody będą rozgrywane na boiskach przy SP 97 we Wrocławiu.

Firma KGHM Polska Miedź S.A. – będąca patronem tej imprezy – przede wszystkim kojarzona jest z miedzią, dlatego tak też nosi nazwę pierwszy z turniejów. Koncern przyczynił się do tego, że Polska jest jednym z najważniejszych na świecie krajów pod względem wydobycia miedzi. Dolny Śląsk znalazł się w światowej dziesiątce wydobycia tego surowca. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje związane z turniejem. Szczegóły dostępne są w regulaminie wydarzenia:

– W każdym turnieju eliminacyjnym, zarówno kobiet jak i mężczyzn, limit zgłoszeń to 16 par.

– Wpisowe od pary wynosi 40 zł, wniesione na rzecz Volleyball Wrocław S.A. Wniesienia  wpisowego można dokonać tylko za pomocą sklepu internetowego #VolleyWrocław (www.volleywroclaw.pl/sklep).

– Zapisu na turniej należy dokonać drogą mailową. Zgłoszenie należy wysłać na adres j.adamska@volleywroclaw.pl. W zgłoszeniu należy napisać dane: imię i nazwisko obu osób, adres zamieszkania oraz numer PESEL, a także wskazać kapitana drużyny wraz z numerem kontaktowym i adresem email. Po wpłaceniu wpisowego – zgłaszający otrzyma potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia. W przypadku zgłoszeń do turniejów eliminacyjnych decyduje kolejność wykupienia wpisowego i to ona jest podstawą do ustalenia drabinki turniejów. UWAGA! Sugerowana płatność przez system Tpay.

– Mecze będą rozgrywane systemem „brazylijskim” na 16 par (dwie porażki eliminują z turnieju), zgodnie zasadami gry w piłkę siatkową plażową. Rozstawienie w drabince turniejowej będzie zależne od daty zaksięgowania wpłaty.

– Każdy mecz składa się z dwóch setów rozgrywanych do 15 punktów, z dwoma punktami przewagi. W przypadku tie-breaka – do 11 pkt, również z dwoma punktami przewagi.

– Weryfikacja zgłoszeń odbędzie się w godzinach 8:30 – 8:50 w dniu turnieju. Odprawa techniczna zaplanowana jest na godzinę 9:00 w dniu turnieju.

Regulamin zawodów, oświadczenie covidowe oraz zgoda rodziców/opiekunów prawnych dla osób niepełnoletnich dostępne są na stronie www.volleywroclaw.pl w zakładce Turniej Trzech Metali.

Kolejne turnieje eliminacyjne zaplanowano na: 05-06.06.2021 oraz 19-20.06.2021. Trzy turnieje eliminacyjne wyłonią dwie pary (damską oraz męską), której zostanie zaproponowana tzw. „Dzika Karta” na oficjalny turniej finałowy – „Turniej Trzech Metali” będący jednocześnie jednogwiazdkowym turniejem eliminacji Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 02-04.07.2021 r. w Obornikach Śląskich. Para zostanie rozstawiona z numerem R4 w turnieju głównym bez konieczności rozgrywania eliminacji. Turniej finałowy Turnieju Trzech Metali, rozgrywany w jednogwiazdkowej formule eliminacji do Mistrzostw Polski, zaplanowano na początek lipca. Areną zmagań będą Oborniki Śląskie. Łączna pula nagród w finale to 4 tysiące złotych w turnieju męskim oraz 4 tysiące złotych w turnieju żeńskim.