fbpx

Rusza Panthers Bowling!

Panthers Bowling

Kolejna drużyna będzie występować pod szyldem Panthers Wrocław. Po futbolu amerykańskim, softballu, lacrosse i ultimate frisbee przyszedł czas na inną amerykańską dyscyplinę sportu – kręgle. Panthers Bowling dołączą do rywalizacji na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce jeszcze w tym sezonie.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Panthers Wrocław mogą pełnoprawnie nazywać się klubem sportów amerykańskich. Najbardziej znaną drużyną wrocławskiej organizacji jest zespół futbolu amerykańskiego rywalizujący w European League of Football, jednak „Pantery” rozwijają także inne dyscypliny wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Tym razem wrocławianie zdecydowali się chwycić za kule do kręgli i połączyć siły z Dolnośląskim Stowarzyszeniem Bowlingowym, współtworząc zespół Panthers Bowling.

– Chcemy zmienić wymiar polskiego bowlingu. To jeden z najpopularniejszych i najbardziej rentownych sportów w USA. Wierzymy, że skoro tak jest za oceanem, to podobnie może to działać również w Europie. Korzystając z przetartych szlaków i wsparcia organizacji zdecydowaliśmy się na utworzenie Panthers Bowling, aby przebyć z kręglami podobną drogę do tej, jaką Panthers Wrocław przebyli z futbolem amerykańskim – mówi Paweł Siedlecki, zawodnik i jeden z założycieli Panthers Bowling.

Nowa drużyna Panthers Wrocław będzie występować na zapleczu bowlingowej ekstraklasy i dołączy do rywalizacji jeszcze w trwającym sezonie. Zawodnicy Panthers Bowling będą trenować na kręgielni Sky Bowling we Wrocławiu oraz zaawansowanych technicznie, prywatnych obiektach. Na czele drużyny w roli trenera stanął Tomasz Janicki, wielokrotny mistrz Polski oraz reprezentant kraju w bowlingu.

– Mamy w Polsce coraz więcej profesjonalnych, licencjonowanych graczy, przez co istniejące kluby muszą myśleć o rozwoju i wejściu na wyższy poziom. Futboliści Panthers Wrocław zaczynali w polskiej lidze, a dzięki profesjonalnemu podejściu i doskonałej organizacji dzisiaj rywalizują z europejskimi klubami na zupełnie innym poziomie. Dlaczego nie możemy tego samego zrobić z kręglami? Chcemy pokazać, że klub bowlingu może funkcjonować jak firma – posiadać struktury, działy oraz zaplecze. Tylko takie kroki mogą pozwolić wejść nam na poziom, którego dzisiaj szukamy za oceanem – uzupełnia Siedlecki.

 Realizujemy wizję Panthers Wrocław jako hubu dla sportów amerykańskich, dlatego zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z Dolnośląskim Stowarzyszeniem Bowlingowym, udzielając zespołowi wsparcia merytorycznego, know-how oraz praw do używania naszych barw i logotypu. Bowling to pozornie szalony, choć w rzeczywistości całkiem naturalny dla nas kierunek. Jestem przekonany, że kolejna dyscyplina w naszym portfolio może zwiększyć atrakcyjność klubu oraz wpłynąć na jego popularność, zasięg i różnorodność – komentuje Michał Latoś, prezes Panthers Wrocław.

źródło: pantherswroclaw.com

REKLAMA: Partnerem portalu jest salon kosmetyczny Keratin&Beauty Studio, ul. Więckowskiego 16/1b Wrocław.