fbpx

Rusza I liga. Śląsk podejmie AZS AGH Kraków

Już w niedzielę (25.09) Śląsk II Wrocław rozpocznie nowy sezon Suzuki 1. Ligi Mężczyzn. W pierwszej kolejce podejmie na własnym parkiecie drużynę, która w ubiegłym sezonie była rewelacją rozgrywek – AZS AGH Kraków. 

Rywalem wrocławian na start będzie ekipa trenera Bychawskiego, która w zeszłym sezonie zajęła 7. miejsce w fazie zasadniczej i sprawiła wiele kłopotów w fazie play-off późniejszemu finaliście rozgrywek – Górnikowi Wałbrzych – ulegając 1:3. Biorąc pod uwagę historię występów krakowian w 1. Lidze, można uznać ich zeszłoroczną postawę za przełomową.

Drużyna spod grodu Kraka to mieszanka młodości i doświadczenia. W ubiegłorocznej kampanii najlepszym strzelcem zespołu był Wojciech Leszczyński, który notował średnio 14.2 pkt/mecz. Dodając do tego postawę w „pomalowanym” Pawła Zmarlaka, polot Michała Lisa i nietuzinkowość zawodników jak Szymon Sobiech czy Kacper Rojek, otrzymujemy ciekawą mieszankę, która powinna udowodnić swoją wartość na parkiecie.

Krakowianie w okresie przygotowawczym rozegrali 11 spotkań sparingowych, z których 5 wygrali. Mocnymi argumentami przemawiajacymi za goścmi w zeszłym sezonie były (oraz prawdopodobnie będą w tegorocznych rozgrywkach) dobre przygotowanie fizyczne oraz skuteczność w sytuacjach podkoszowych.

Podkreśla to też w rozmowie z oficjalny portalem Śląska Wrocław, kapitan drużyny WKS II – Sebastian Bożenko (który przez jeden sezon występował w akademickiej drużynie z Krakowa) – Zespół AGH Kraków prowadzony przez trenera Bychawskiego znany jest z gry na wysokiej intensywności, chłopaki są dobrze przygotowani fizycznie, biegają do szybkiego ataku i agresywnie bronią, będziemy musieli się temu przeciwstawić i narzucić swój styl gry – mówił.

Kapitan ma także apel do kibiców: – Zapraszamy wszystkich na mecz, mamy bardzo młody skład, ale pokażemy, że warto nas wspierać i nam kibicować! – zapewnia Bożenko.

Spotkanie Śląska II z AZS AGH Kraków zaplanowano na 25 września, na godzinę 18.00. Widzimy się w Kosynierce!

fot. wks-slask.eu/Sylwester Szymczak

O autorze