fbpx

Rugby Wrocław powalczą o sukces w 3. turnieju MP

W najbliższą sobotę, 4 lipca, zawodnicy KS Rugby Wrocław pojadą do Poznania, by walczyć tam w ostatnim, trzecim turnieju mistrzostw Polski rugby siedmioosobowego.

Rozgrywki mistrzostw Polski składają się z 4 turniejów – 2 rozgrywanych jesienią i 2 wiosną, jednak z powodu pandemii COVID-19, Polski Związek Rugby skrócił mistrzostwa do zaledwie trzech zmagań.

Pobić swój rekord

Dzięki dobrej postawie w jesiennych zawodach, wrocławianie mają szansę na nowo napisać historię, zawalczą bowiem o miejsca 5-7, czyli najwyższe w historii klubu.

Już poprzedni sezon był dla wrocławian niezwykle udany, zajęli oni wtedy 10. miejsce w mistrzostwach Polski, a w pucharze spisali się jeszcze lepiej, kończąc rozgrywki na 5. lokacie. Oba te wyniki były najlepszymi w historii klubu, który działa w stolicy Dolnego Śląska od 2011 roku.

W tym sezonie wrocławianom już udało się poprawić wynik z Pucharu Polski, gdzie skończyli o jedno oczko wyżej niż przed rokiem. Z kolei w sobotę będą mieli ogromną szansę na historyczny wynik w mistrzostwach Polski tego olimpijskiego sportu.

– Oczywiście, mamy poczucie, że historię napiszemy niezależnie od wyniku – niemniej w klubie jest niesamowita determinacja, by zdobyć to piąte miejsce – mówi Bartosz Ryś, prezes Rugby Wrocław i dodaje: – Oznaczałoby to, że przed nami są tylko drużyny w pełni profesjonalne i wysłało jasny sygnał, że potrafimy skutecznie walczyć z przeciwnikami dysponującymi dużo lepszymi zasobami.

Trzymamy kciuki!