fbpx

Roszada w sztabie Panthers Wrocław

Poznaliśmy tegoroczny terminarz European League of Footballa, a do startu sezonu pozostało już mniej niż pół roku. Cały czas trwają jednak prace nad finalnym wyglądem sztabu szkoleniowego Panthers Wrocław. Tym razem trener Christensen postawił na lekką zmianę obowiązków, przesuwając trenera Ariela Backa na pozycję trenera linii ofensywnej, a rolę trenera biegaczy przejmie Amerykanin Mason Keeler.

Trener Keeler był aktywnym zawodnikiem na pozycji Tight End w barwach występujących w pierwszej dywizji NCAA Wyoming Cowboys, z drużyną wygrywając między innymi słynny 2017 Famous Idaho Potato Bowl. Po ukończeniu edukacji, Keeler pozostał w sztabie Cowboys w roli Graduate Assistant. Sezon 2022 Keeler spędził w Seton Hill Griffins w Pensylwanii, przygotowując formację Linebackerów do rywalizacji w ramach drugiej dywizji NCAA. 

Dlaczego zdecydował się wybrać Panthers Wrocław? – To bardzo ekscytujący czas dla European League of Football ze względu na rosnące zainteresowanie futbolem w Europie. Wybrałem Panthers, żeby współpracować z trenerem głównym Dave Christensenem, resztą sztabu oraz jedynym polskim reprezentantem w lidze i mocno wierzę, że kluczem do sukcesu będą dobre nawyki. Kładę mocny akcent na podstawy i detale, które świadczą o wysokim poziomie gry – zapewnia trener Keeler.

– We Wrocławiu zebrany został sztab gotowy, aby poprowadzić Panthers do meczu finałowego European League of Football. Nasi zawodnicy są różnorodni i utalentowani. Osobiście, do drużyny wnoszę niepohamowany entuzjazm jako trener i były zawodnik z poziomu akademickiego. Jestem zaszczycony, że mogę dołączyć do Was w Waszym piękny, historycznym mieście! Nie mogę doczekać się aby usłyszeć Wasz doping na żywo. Mogę obiecać, że gra biegowa będzie dynamiczna i skuteczna – dodaje Keeler.

Jak zapewniają w klubie, trener Keeler dołączył do Panthers po wielu pozytywnych rekomendacjach ze Stanów. Na miejscu zajmie się przygotowaniem biegaczy oraz Tight Endów. To młody szkoleniowiec, pełen pozytywnej energii i pasji do futbolu.

źródło: pantherswroclaw.com