fbpx

Rezerwy Śląska zremisowały wygrany mecz

II drużyna piłkarskiego Śląska Wrocław była bliska kolejnego zwycięstwa w III-ligowych rozgrywkach. Podopieczni Piotra Jawnego do 77. minuty prowadzili ze Stalą Brzeg 2:0, jednak wówczas, w gęstym deszczu lepiej poradzili sobie gospodarze, którzy doprowadzili do wyrównania.

Zawodnicy rezerw WKS-u są niezaprzeczalną rewelacją tegorocznego sezonu III-ligowych rozgrywek. Dotychczas podopieczni Piotra Jawnego wygrali wszystkie cztery spotkania i nie stracili ani jednej bramki. Dziś byli blisko podtrzymania tej passy.

Drugi zespół Śląska dość nietypowo, bo w piątek, wybrał się do Brzegu, gdzie mierzył się z trzecią siłą ligi Stalą. Kiedy po 46. minutach meczu wrocławianie wygrywali z miejscowymi 2:0 (bramki Kotowicz i Samiec-Talar), wydawało się, że Trójkolorowi zainkasują komplet punktów i powrócą do stolicy Dolnego Śląska jako niekwestionowany lider rozgrywek, bez straty gola.

Jednak wówczas przyszła chwila dekoncentracji, a padający gęsty deszcz jeszcze bardziej utrudnił to zadanie. Ostatecznie piłkarze II drużyny Śląska dali się zaskoczyć i to aż dwukrotnie. Najpierw w 77. minucie, a następnie, już w doliczonym czasie gry (91), pozwalając przeciwnikowi doprowadzić do remisu.

Śląsk ostatecznie zremisował ze Stalą Brzeg 2:2, jednak nadal, z 13 punktami na koncie, pozostaje liderem III ligi grupy III.

Jutro swoje spotkanie rozgrywa wicelider Foto-Higiena Gać, która przy ewentualnym zwycięstwie może wyprzedzić podopiecznych Piotra Jawnego.

Stal Brzeg – Śląsk II Wrocław 2:2

Bramki: Kotowicz, Samiec-Talar