fbpx

Rezerwy Śląska wznowiły treningi przed rundą wiosenną

Piłkarze rezerw Śląska także wznowili treningi drużynowe przed startem rundy wiosennej eWinner 2. Ligi. Teraz przed podopiecznymi Krzysztofa Wołczka aż 7 tygodni intensywnych przygotowań, w trakcie których rozegrają 8 sparingów.

Dla piłkarzy rezerw Śląska to kolejny etap przygotowań do sezonu. – Wprowadzenie do treningów odbywało się przez ostatnie tygodnie, kiedy zawodnicy ćwiczyli indywidualnie. Z kolei od tego tygodnia trenujemy na pełnych obciążeniach – podkreśla szkoleniowiec Śląska II, Krzysztof Wołczek.

Piłkarze rezerw WKS-u trenują z dużą intensywnością, zarówno na boisku, jak i na siłowni. Co ważne, w ekipie Śląska II nie będzie wielu zmian personalnych.

– Nikt z zespołu juniorów nie dołączy na stałe, ale piłkarze będą zapraszani na treningi w kolejnych tygodniach – w zależności od tego, kto będzie się wyróżniał w drużynie występującej w CLJ U19 – dodaje trener Wołczek.

Wrocławianie w czasie przygotowań rozegrają aż 8 sparingów. Pierwszy z nich zaplanowany jest już na najbliższą sobotę, a rywalem będzie trzecioligowa Stal Brzeg. Początek tego spotkania o godzinie 13:00 na stadionie Centrum Piłkarskiego Ślęzy na Kłokoczycach.

Ponadto Śląsk II ma w swoim planie mecze z mocniejszymi zespołami, jak Warta Poznań (PKO BP Ekstraklasa) czy Odra Opole (I liga), ligowymi rywalami (Zagłębie II Lubin i Lech II Poznań) i drużynami z trzeciej ligi (oprócz wspomnianej Stali Brzeg także Polonia Nysa i Ślęza Wrocław). Jednym ze sparingpartnerów będzie również drużyna z czeskiej II ligi.

Dodatkowo w dniach 23-28 stycznia wrocławiania wyjadą na krótki obóz przygotowawczy do Strzegomia.

Pierwszy ligowy mecz podopieczni Krzysztofa Wołczka rozegrają w ostatni weekend lutego. Rywalem WKS-u będą rezerwy Zagłębia Lubin, a spotkanie to odbędzie się na stadionie przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu.

Plan przygotowań Śląska II:

9 stycznia – pierwszy trening drużynowy
14 stycznia – sparing ze Stalą Brzeg (Wrocław – Kłokoczyce, godz. 13:00)
21 stycznia – sparing z Odrą Opole (Wałbrzych)
23-28 stycznia – obóz w Strzegomiu
25 stycznia – sparing z Zagłębiem II Lubin (Strzegom)
28 stycznia – sparing [przeciwnik do potwierdzenia] (Strzegom)
4 lutego – sparing z Wartą Poznań (Grodzisk Wielkopolski)
10 lutego – sparing z Polonią Nysa (Wrocław – Kłokoczyce)
11 lutego – sparing z Lechem II Poznań (Poznań)
18 lutego – sparing ze Ślęzą Wrocław (Wrocław – Kłokoczyce)

źródło: slaskwroclaw.pl