fbpx

Rezerwy Śląska Wrocław w II lidze!

Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o zakończeniu sezonu w grupie trzeciej rozgrywek III ligi. Oznacza to, że rezerwy Śląska Wrocław uzyskały awans do II ligi!

Tabelę ustalono na podstawie wyników po 18. kolejce (ostatnia rozegrana kolejka). Śląski Związek Piłki Nożnej, który odpowiada za prowadzenie rozgrywek, zadecydował, że żadna z drużyn nie spadnie do IV ligi, a promocję na szczebel centralny uzyska lider tabeli, czyli zespół rezerw Śląska Wrocław.

– Wielkie gratulacje dla całego sztabu oraz zawodników za profesjonalną postawę oraz świetną grę, która poskutkowała awansem. Cieszymy się, że zaowocowała współpraca między pierwszą a drugą drużyną. Wielu młodych zawodników, którzy trenują z pierwszym zespołem, miało okazję regularnie rozgrywać mecze w III lidze. Moim zdaniem występy w II lidze pozwolą jeszcze lepiej przygotować młodych piłkarzy do gry w PKO Ekstraklasie – mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor do spraw rozwoju sportowego Śląska Wrocław.

Śląsk Wrocław jest drugim w historii (po Lechu Poznań) ekstraklasowym zespołem, który będzie miał swój zespół rezerw na szczeblu centralnym. Podopieczni trenera Piotra Jawnego jeszcze w sezonie 2018/2019 z powodzeniem występowali w IV lidze, co poskutkowało promocją do III ligi. Teraz w roli beniaminka wywalczyli drugi awans z rzędu, już na szczebel centralny.

– Po udanej rundzie jesiennej pomyśleliśmy, że awans do II ligi byłby dobrą rzeczą, ze względu na młodych zawodników, którzy mogliby się tam fajnie rozwijać. Znaleźliśmy się na pierwszym miejscu w momencie, gdy podjęto decyzję o zakończeniu rozgrywek i cieszymy się z awansu, choć nie popadamy w huraoptymizm – komentuje Piotr Jawny, trener zespołu rezerw. 

Rezerwy w ciągu 18. kolejek zgromadziły na swoim koncie 37 punktów i zakończyły rozgrywki z przewagą 4 oczek nad drugą w tabeli Polonią Bytom. Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym sezonie!