fbpx

Rezerwy Śląska straciły lidera

Podopieczni Piotra Jawnego w 11. serii gier III ligi grupy III przegrali w wyjazdowym spotkaniu z Polonią Bytom 0:2. Tym samym wrocławianie stracili miejsce na czele stawki.

W składzie rezerw Śląska na niedzielny pojedynek z Polonią pojawiło się dwóch zawodników, którzy wrócili do grania po długiej przerwie. W formacji obronnej zagrał Łukasz Wiech, natomiast w pomocy trener Jawny zdecydował się postawić na Mateusza Radeckiego.

Niestety, gospodarze już w 3. minucie zaskoczyli Trójkolorowych. Wrzutka w pole karne trafiła prosto na głowę Marcina Lachowskiego, który urwał się obrońcom i precyzyjnym strzałem pokonał Bartłomieja Frasika. Bytomianie nie chcieli poprzestać na jednym trafieniu i nadal starali się atakować. Na szczęście dla wrocławian, pomimo kilku okazji gospodarzy, w pierwszych 45. minutach gry piłka nie znalazła drogi do siatki WKS-u.

Druga część gry zaczęła się podobnie, jak pierwsza. Tuż po wznowieniu meczu do siatki Trójkolorowych trafił Lachowski, z tą różnicą, że tym razem wykorzystał rzut karny. Śląsk co prawda, próbował strzelić gola kontaktowego, ale obrońcy Polonii skutecznie przerywali ataki wrocławian.

Piłkarze rezerw WKS-u przegrali tym samym trzeci mecz w III lidze i spadli z pozycji lidera. Po 11. kolejkach wrocławianie z dorobkiem 20 punktów piastują trzecią pozycję.

Polonia Bytom – Śląsk II Wrocław 2:0 (1:0)

Bramki: Lachowski 3, 47

Polonia: Gargasz, Bedronka, Matusiak, Krzemień, Mróz, Czajkowski, Stefański. Żagiel, Czernysz, Belica, Lachowski oraz Małecki, Konieczny

Śląsk II: Frasik – Hołownia, Poprawa, Wiech, Dankowski (K), Boruń, Bargiel, Radecki, Caliński, Samiec-Talar, Bergier oraz Sobczak, Izydorczyk, Scalet