2024-09-16

Rezerwy Śląska liderem III ligi

Śląsk II Wrocław pokonał Karkonosze Jelenia Góra 3:0 i został nowym liderem rozgrywek. Bramki dla wrocławian zdobyli: Milewski, Schierack i Kamiński. Dwie asysty w tym meczu zaliczył zdegradowany do drugiego zespołu Patryk Klimala.

Po 10 minutach Śląskowi udało się stworzyć pierwszą groźną sytuację pod bramką Fościaka. Z piłką z prawej strony pola karnego mknął Patryk Klimala, który idealnie wyparzył wchodzącego z głębi boiska Yehora Sharaburę. Strzał na bramkę naszego pomocnika został jednak skutecznie zablokowany przez defensywę Karkonoszy.

Chwilę później Patryk Klimala czujnie zaskoczył obrońcę, wywarł na nim presję i zmusił do błędu. Napastnik WKS-u odebrał futbolówkę już w samym polu karnym, jednak zrobił się tam na tyle duży tłok, że ciężko było o skuteczny, groźny strzał.

Końcówka pierwszej połowy zdecydowanie należała do Śląska II. Klimala po raz kolejny w tym spotkaniu założył pressing na obrońcy, tym samym zmuszając go do błędu. W konsekwencji piłkę otrzymał Yehor Sharabura, który górnym podaniem obsłużył naszego napastnika. Patryk następnie przytomnie wstrzelił piłkę w poprzek pola karnego, a z drugiej strony czekał już tylko Milewski! Skrzydłowy miał przed sobą pustą bramkę i nie mógł się pomylić. Śląsk na prowadzeniu!

Milewski show! Po golu zawodnik WKS-u dołożył asystę. Skrzydłowy bardzo dobrze zachował się przy opanowywaniu wysokiej piłki i samym przyjęciem zgubił kryjącego go obrońcę. Michał wbił się w pole karne i wstecznym podaniem odegrał do wchodzącego Simona Schieracka. Niemiec idealnie, po ziemi, zmieścił piłkę w prawym dolnym rogu bramki Karkonoszy.

Druga połowa to już totalna kontrola meczu przez podopiecznych trenera Hetela. Nic groźnego nie działo się pod bramką Korytkowskiego.

Działo się za to już w końcowych minutach w polu karnym podopiecznych Jacka Kołodziejczyka! Simon Schierack wzorem Milewskiego również do gola chciał dołożyć asystę i tak właśnie zrobił! Pomocnik otrzymał piłkę w środkowej strefie boiska i idealnym podaniem prostopadłym znalazł Kamińskiego, który zaledwie 2 minuty wcześniej pojawił się na boisku. Były zawodnik Warty Poznań niskim uderzeniem pokonał bramkarza i ustalił wynik spotkania na 3:0.

Karkonosze Jelenia Góra – Śląsk II Wrocław 0:3 (0:2)