fbpx

Rezerwy Śląska gromią zabrzan

Wczoraj zwycięstwem 5:1 zakończył się pojedynek juniorów Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok, a dziś ich starsi koledzy również wysoko, bo aż 4:0 pokonali rezerwy Górnika Zabrze.

Podopieczni Piotra Jawnego czwartkowym spotkaniem z Górnikiem Zabrze rozpoczęli 14. serię spotkań w ramach rozgrywek III ligi grupy III. Początkowo ich starcie miało odbyć się tuż po święcie zmarłych, jednak obie ekipy zdecydowały, że zostanie rozegrane szybciej, tak aby zarówno pierwsza drużyna Śląska, jak i Górnika swobodnie mogła przygotować się do swoich ekstraklasaowych pojedynków.

Rezerwy WKS-u bardzo dobrze weszły w mecz i już od pierwszych minut nękały bramkę przyjezdnych. Ich starania celnym strzałem w 18. minucie zwieńczył Sebastian Bergier, który po cichu potwierdza swoje aspiracje do gry pierwszym zespole. Co prawda, w pierwszych 45 minutach meczu kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Oporowskiej bramek już nie obejrzeli, to jednak po przerwie piłkarze Trójkolrowych dostarczyli im wielu wrażeń.

Najpierw, w 66. minucie na listę strzelców wpisał się Przemysła Bargiel, który wydaje się z meczu na mecz grać coraz lepiej, a trener Vitezslav Lavićka powinien poważnie zastanowić się, czy młodemu zawodnikowi, którego Śląsk pozyskał z włoskiego Milanu, nie powinien dać szansy w nadchodzących spotkaniach PKO Ekstraklasy. Rozochoceni wrocławianie nie spuścili z tonu i nadal atakowali bramkę gości, co przełożyło się na kolejne dwa trafienia. W 77. minucie swojego drugiego gola w tym spotkaniu zanotował Bergier, a 8. minut przed końcowym gwizdkiem po kombinacyjnej akcji, piłkę w siatce umieścił Bartosz Boruń.

Ostatecznie podopieczni Piotra Jawnego pokonali rezerwy Górnika Zabrze 4:0 i awansowali w ligowej tabeli na pozycję lidera, mając na swoim koncie 29 oczek. Jedynie zdetronizować ich może Ruch Zdzieszowice, który swoje spotkanie z II zespołem Zagłębia Lubin rozegra 2 listopada.

WKS Śląsk II Wrocław – Górnik II Zabrze 4:0

Bramki: Bergier 18, 77, Bargiel 77, Boruń 82

Śląsk: Szczerbal – Boruń, Bergier, Bargiel, Szpakowski, Cholewiak, Poprawa, Wiech, Sobczak (K), Szczepan, Kucharczyk