fbpx

Rezerwy KPR-u Kobierzyce wygrały Memoriał Edmunda Walczaka

Podopieczne Grażyny Janczak i Mariusza Łyszczyńskiego – II-ligowe rezerwy KPR-u w ubiegły weekend wzięły udział w Memoriale Edmunda Walczaka w Świebodzicach, w którym zajęły pierwsze miejsce. Jest to kolejny etap przygotowań do zbliżającego się sezonu II ligi kobiet, który startuje w połowie października.

Kobierzyczanki zanotowały w pierwszej fazie turnieju dwa zwycięstwa, pokonując LZS TOR Dobrzeń Wielki 32:8 oraz UKS Pantery Dopiewo 26:20. Na zakończenie zmagań w grupie musiały uznać jednak wyższość rezerw Zagłębia Lubin, z którym przegrały 20:30.

Za to w półfinałowym starciu okazały się lepsze od gospodyń MKS-u Victorii Świebodzice, a w niedzielnym finale ograły KKS Polonie Kępno 31:20 i ostatecznie stanęły na najwyższym stopniu podium.

– Początek meczu był trudny. Szłyśmy z Kępnem bramka za bramkę, ale były momenty, że one nam odskakiwały na dwa, trzy trafienia. Potem zaczęłyśmy już pracować mocniej w obronie i odrobiłyśmy straty z nawiązką. W samej końcówce powiększałyśmy już tylko przewagę. Uważam, że zagrałyśmy dobrze. Dziewczyny w polu mocno ze sobą współpracowały, a my w bramce dawałyśmy coś od siebie. Każda dołożyła swoją cegiełkę – powiedziała po finale bramkarka KPR-u Kamila Staszewska.

Wyróżnienia indywidualne

Zawodniczki KPR otrzymały także wyróżnienia indywidualne. Do najlepszej siódemki turnieju wybrano Kamilę Staszewską (bramkarka) oraz Wiktorię Drozdowską (obrotowa). MVP zmagań uznano Paulinę Ilnicką, która występuje również w superligowym zespole.

– Jesteśmy w trakcie okresu przygotowawczego, dlatego trenujemy regularnie trzy razy w tygodniu. Treningi nie są łatwe – dużo biegamy i ćwiczymy siłowo, co przyniosło pozytywny rezultat na turnieju. Dzięki temu, że mamy teraz stały skład, zaczynamy się zrywać i gra nam się po prostu lepiej zespołowo – podkreśliła Jola Lech, skrzydłowa kobierzyczanek.

W grupie wielkopolskiej II ligi kobiet łącznie występuje jedenaście zespołów. Kobierzyczanki rozpoczną ligowe zmagania od wyjazdowego starcia z Karkonoszami Jelenią Górą w drugi weekend października.