fbpx

Reprezentant Finlandii w KFC Gwardii Wrocław!

Hitowy transfer na Dolnym Śląsku! Peetu Mäkinen, reprezentant Suomi, podpisał kontrakt z KFC Gwardią Wrocław. 24-latek wzmocni pozycję przyjmującego we wrocławskim klubie przed play-offami KRISPOL 1. Ligi.

Fin kilka ostatnich dni spędził na treningach z zespołem ze stolicy Dolnego Śląska. Po udanych testach KFC Gwardia zdecydowała się podpisać z nim umowę.

Peetu Mäkinen urodził się 19 sierpnia 1995 roku w fińskim Rovaniemi. Mierzy on 200 cm wzrostu. 24-letni przyjmujący karierę zaczynał w Napapiirin Palloketut. W ojczyźnie występował jeszcze w Perungan Pojat, VaLePa Sastamala i Team Lakkapää. Dwukrotnie zdobył mistrzostwo ligi i krajowy puchar. Grał też w Lidze Mistrzów CEV. W 2019 roku został trzecim najlepiej punktującym zawodnikiem Mestaruusliiga (pierwszym pośród przyjmujących).

Fin początek sezonu 2019-2020 Peetu spędził w czeskim Euro Sitex Pribram. Nowy przyjmujący KFC Gwardii rozwiązał jednak umowę z Czechami i mógł podpisać kontrakt z wrocławską drużyną.

Mäkinen to także etatowy reprezentant Finlandii. W kadrze Suomi zadebiutował w 2016 roku, a w zeszłym sezonie był jednym z najważniejszych zawodników reprezentacji w turnieju kwalifikacyjnym do IO w Tokio.

– Jestem bardzo podekscytowany. Gra w Polsce była moim marzeniem. Nie oczekiwałem, że zdarzy się to tak szybko, ale jestem bardzo szczęśliwy z podpisania umowy tutaj. Ludzie są dla mnie bardzo mili, a ja już się czuję jak cześć rodziny. Myślę, że ten zespół ma naprawdę duży potencjał. Jeśli każdy będzie grał na swoim najwyższym poziomie, naprawdę możemy się bić o najwyższe laury. Już jesteśmy w czubie tabeli, więc myślę, że mamy naprawdę duże szanse w play-offach – powiedział Peetu Mäkinen po podpisaniu umowy.

– Bardzo się cieszę, że Peetu Mäkinen trafił do naszego klubu. Od dłuższego czasu szukaliśmy zawodnika na pozycji przyjmującego, który mógłby podnieść poziom sportowy i zwiększyć rywalizację w zespole. Mieliśmy okazję testować Peetu przez kilka dni. Zrobił na nas bardzo dobre wrażenie. Wierzę, że jego doświadczenie międzynarodowe, które nabrał w reprezentacji Finlandii, pomoże osiągnąć nam jeszcze wyższy poziom. Cieszę się też z tego, że Peetu bardzo szybko zaaklimatyzował się w drużynie, a chłopaki przyjęli go bardzo ciepło. Na pewno będzie on potrzebował trochę czasu, by poznać realia naszej ligi, ale jest zdrowy i w pełni gotowy do gry. Fin dobrze prezentował się też na treningach. Mamy więc nadzieję, że podjęliśmy słuszną decyzję, a Peetu Mäkinen dostarczy dużo radości nam i naszym kibicom – dodał dyrektor sportowy KFC Gwardii Paweł Siezieniewski.

– Cieszymy się z zakontraktowania Peetu. To wciąż młody, ale już utytułowany i doświadczony zawodnik. Nasz nowy przyjmujący zdobywał już krajowe czempionaty oraz reprezentował Finlandię w meczach z najmocniejszymi reprezentacjami świata. Wierzymy, że z Peetu w składzie jesteśmy w stanie grać jeszcze lepiej i namieszać w fazie play-off – powiedział Łukasz Tobys, prezes klubu.

Peetu będzie występował we wrocławskiej drużynie z numerem 48 na koszulce. Numer ten jest dla wrocławskiej ekipy szczególny, bo właśnie w 1948 roku powstała sekcja siatkarska Gwardii. Nowa Odsłona to świeże podejście i pomysły organizacyjne, natomiast od początku klub podkreśla, że bogata historia klubu jest dla nich niezwykle ważna. Numer 48 na koszulce jest na to najlepszym dowodem.

Peetu Mäkinen dostanie szansę debiutu w sobotę (01.02). KFC Gwardia Wrocław zmierzy się na wyjeździe z liderem KRISPOL 1. Ligi – Stalą Nysa. Czy Fin będzie asem z rękawa w talii trenera Krzysztofa Janczaka? Przekonamy się już jutro. Początek meczu w Hali Nysa o 18:00.