fbpx

Reprezentacja Polski zagra na MŚ w piłce ręcznej! Mamy dziką kartę!

To fantastyczna informacja dla wszystkich sympatyków piłki ręcznej. Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej podjęła decyzję w sprawie tzw. „dzikich kart” na mistrzostwa świata 2021 w Egipcie. Prawo uczestnictwa w imprezie przyznano reprezentacji Polski oraz Rosji!

Komitet Wykonawczy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) podjął decyzję o odwołaniu kwalifikacji do mistrzostw świata 2021 w Egipcie. Wybór uczestników turnieju oparty został na wynikach mistrzostw Europy 2020 w Szwecji, Austrii i Norwegii.

W związku z tym prawo udziału w imprezie z miejsca otrzymały reprezentacje: Danii, Hiszpanii, Chorwacji, Norwegii, Słowenii, Niemiec, Portugalii, Szwecji, Austrii, Węgier, Białorusi, Islandii, Czech oraz Francji.

Polski Związek Piłki Ręcznej złożył stosowny protest w tej sprawie, jak również wniosek o dziką kartę. Do tego drugiego przychyliła się Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej, która przyznała naszej kadrze możliwość gry w mistrzostwach świata z dziką kartą w ręku.

Do tej pory pewnych gry na mistrzostwach jest 30 reprezentacji narodowych: Egipt, Dania, Algieria, Angola, Wyspy Zielonego Przylądka, DR Kongo, Maroko, Tunezja, Bahrajn, Japonia, Katar, Korea Południowa, Austria, Białoruś, Chorwacja, Czechy, Francja, Niemcy, Węgry, Islandia, Norwegia, Portugalia, Hiszpania, Słowenia, Szwecja, Argentyna, Brazylia, Urugwaj, Polska i Rosja. O dwa ostatnie miejsca powalczą w kwalifikacjach reprezentacje z Ameryki Południowej oraz Północnej.