fbpx

Remis rezerw Śląska

Rezerwy Śląska Wrocław zremisowały z Ruchem Chorzów 1:1 w meczu 15. kolejki trzecioligowych rozgrywek, grupy III. Losy pojedynku ważyły się do samego końca, ale ostatecznie oba zespoły schodziły z murawy z jednym punktem.

Pierwsza część sobotniego pojedynku była bardzo wyrównana, a piłkarze obu drużyn zafundowali kibicom zgromadzonym na chorzowskim obiekcie wiele składnych akcji, po których mogły paść gole. Niestety, pomimo kilku dobrych okazji, pierwsze 45 minut zakończyły się bezbramkowym remisem.

Prawdziwe emocje przyszły jednak w drugiej połowie, a dokładnie w samej końcówce spotkania. W 78. minucie piłkę w polu karnym otrzymał Sebastian Bergier, wygrał pojedynek z obrońcą i strzałem w długi róg bramki pokonał Nowaka. Wydawało się, że będzie to gol, który zapewni wrocławianom trzy punkty, ale Ruch rzucił się do odrabiania strat.

Gospodarze z biegiem czasu atakowali coraz większą liczbą zawodników i w 89. minucie dopięli swego. Dobre dośrodkowanie na głowę otrzymał dobrze znany we Wrocławiu Mariusz Idzik i celnym strzałem umieścił piłkę w siatce strzeżonej przez Szczerbala, ustalając tym samym wynik sobotniego starcia.

Ruch Chorzów – Śląsk II Wrocław 1:1 (0:0)

Bramki: Idzik 89 – Bergier 78

Ruch: Nowak – Kowalski, Kulejewski, Kasolik, Lechowicz (46. Paszek) – Sikora, Duchowski (67. Mokrzycki), Foszmańczyk, Winciersz (84. Rudek), Bartolewski – Idzik

Śląsk II:Szczerbal – Kucharczyk, Wiech, Poprawa, Dankowski – Szpakowski, Boruń (54. Młynarczyk) – Bergier (87. Caliński), Bargiel (70. Scalet), Krocz – Szczepan