2024-09-16

Remis rezerw przy Oporowskiej

W południe na stadionie przy Oporowskiej rezerwy Śląska zremisowały z Unią Turza Śląską 1:1. Jedyną bramkę dla trójkolorowych strzelił Jan Chodera, który zameldował się na boisku w drugiej połowie.

Pierwszą połowę zaczęli zawodnicy Unii.

Przez pierwsze pięć minut podopieczni Michała Hetela zdecydowanie przeważali i chcieli szybko strzelić bramkę. Doskonałą okazję na otwarcie wyniku miał Patryk Klimala, który na jedenastym metrze dopadł do podania Yehora Sharabury. W ostatniej chwili jednak strzał napastnika WKS-u zablokował Jakub Baran.

W dziesiątej minucie spotkania ładna akcja wychowanków Śląska. Krzysztof Kurowski razem z Aleksandrem Wołczkiem wymieniali się podaniami z lewej strony, ostatecznie w okolicach dwudziestego metra młodziutki pomocnik oddał uderzenie na bramkę Marcina Musioła, ten z problemami paruję ten strzał na rzut rożny.

W dwudziestej minucie spore zamieszanie pod bramką Gracjana Korytkowskiego. Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Śląska II, piłka ląduje na głowie Jakuba Jelenia, który zgrywał ją przed bramkę. Stanisław Szczyrek chciał wybijać piłkę, jednak popełnia on błąd i futbolówka odbija się od innego zawodnika rezerw WKS-u, powoli zmierzając do pustej bramki. W ostatniej chwili na posterunku melduje się Hubert Muszyński, wybijając piłkę z lini bramkowej! Kapitan Śląska II sprawił, że na tablicy wyników dalej widnieje bezbramkowy remis.

Po raz kolejny z dystansu próbował Aleksander Wołczek, który w okolicach dwudziestego metra znalazł się niepilnowany po ładnym zagraniu Simona Schieracka. Uderzył on mocno po ziemi, bramkarz Unii paruje na rzut rożny. Na zegarze widniała 35. minuta spotkania. Minutę po tej akcji swojego szczęścia próbował Simon Schierack, ładnie się obrócił z piłką mijając defensora gości, oddał strzał w prawy dolny róg bramki jednak znów górą Marcin Musioł.

W 43. minucie spotkania na prowadzenie wychodzą goście. Akcja bramkowa rozpoczęła się z prawej strony, gdzie zawodnicy Unii poradzili sobie z Michałem Wróblewskim i Hubertem Muszyńskim. Piłka została dograna w pole karne, gdzie niepilnowany był Jakub Jeleń. Skierowanie piłki do bramki dla niego było tylko formalnością, uderzył z całej siły, pod poprzeczkę nie pozostawiając szans Gracjanowi Korytkowskiemu.

Do końca pierwszej połowy Unia Turza Śląska kontrolowała sytuacje meczowe, nie dopuszczając piłkarzy Śląska II do szybkiego wyrównania przed przerwą. Do szatni po 45. minutach w lepszych humorach zeszli goście.

Drugą połowę rozpoczęli zawodnicy Śląska II Wrocław. Dobrze oni weszli w drugą odsłonę tego spotkania, raz za razem wchodząc w pole karne Unii. Niestety defensywa gości stanęła na wysokości zadania i przetrwała nawałnicę ataków rezerw WKS-u.

W 60. minucie spotkania bliscy podwyższenia rezultatu byli goście. Kapitan drużyny Michał Mazur popędził lewą stroną i dośrodkował mocno piłkę po ziemi. Minęła ona naszą obronę i napastnik Jakub Jeleń miał znakomitą okazję do zdobycia drugiego gola. Jednak minimalnie on się spóźnił i nie zdołał wbić futbolówki do pustej bramki.

Cała druga połowa jest pod dyktando Śląska II, podopieczni Michała Hetela dwoją się i troją, aby zdołać wyrównać stan spotkania. Równo w 80. minucie ta sztuka się udała. Ładny kontratak piłkarzy rezerw Śląska, piłka wylądowała przed polem karnym Unii i dopada do niej Janek Chodera, który ładnym technicznym uderzeniem pokonuje Marcina Musioła.

W doliczonym czasie gry Unia Turza Śląska wywalczyła rzut wolny z dogodnej pozycji. Zdecydowali się oni na bezpośrednie uderzenie na bramkę Gracjana Korytkowskiego, jednak uderzyli oni za wysoko i piłka wylądowała na bocznym boisku przy Oporowskiej. Chwilę po tym uderzeniu sędzia zakończył to spotkanie.

Śląśk II Wrocław – Unia Turza Śląska 1:1 (0:1)

Bramki:

43′ Jeleń (Unia)

81′ Chodera (Śląsk II)

Śląsk II: Korytkowski – Muszyński, Schierack (59′ Kamiński), Wołczek, Kurowski, Sharabura (66′ Zagórski), Milewski (75′ Szywała), Wojtczak (66′ Chodera), Szczyrek, Wróblewski, Klimala (75′ Kosmalski)

Unia: Musioł – Baran, Mazur, Jeleń (68′ Strączek), Klimkiewicz (79′ Okulicki), Witkowski, Nocoń (68′ Włodarczyk), Kuczera (59′ Twarkowski), Bodzioch, Zawierucha (79′ Szymczak), Pawlak

Żółte kartki: Szczyrek, Wróblewski, Muszyński (Śląsk II) – Pawlak, Jeleń, Strączek (Unia)

Sędziował: Maciej Filip

źródło: slaskwroclaw.pl