fbpx

Rekrutacja do Panthers Wrocław lacrosse

Panthers Wrocław to nie tylko futbol amerykański, ale również softball, ultimate frisbee i oczywiście coraz bardziej popularny w Polsce lacrosse. Dla fanów tej ostatniej dyscypliny mamy bardzo dobrą informację, bowiem już 20 i 22 marca nadarzy się okazja, by wziąć udział w rekrutacji i dołączyć do kobiecej sekcji lacrosse Panthers Wrocław.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Rekrutacja do Panthers Wrocław lacrosse już 20 i 22 marca

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Lacrosse to dyscyplina, w której można dopatrzyć się podobieństwa do piłki nożnej, hokeja czy koszykówki. Jej zasady są proste – w meczu biorą udział dwa zespoły, które zdobywają punkty, rzucając piłkę do bramki przeciwnika charakterystyczną, trójkątną rakietą. Wygrywa ten, kto zdobędzie ich więcej.

Najbliższa okazja, aby spróbować swoich sił w tym sporcie, nadarzy się już w marcu. Dziewczyny z Panthers Lacrosse zapraszają na otwarte treningi rekrutacyjne, które odbędą się w poniedziałek, 20.03 i środę, 22.03 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. W ich trakcie przeprowadzone zostaną podstawowe testy sprawnościowe, które pozwolą określić predyspozycje przyszłych zawodniczek.

Warunki, jakie należy spełnić, aby dołączyć do zespołu, są bardzo proste – trzeba mieć co najmniej 15 lat oraz posiadać chęci i odwagę, aby spróbować swoich sił w czymś zupełnie nowym – doświadczenie nie jest wymagane.

Jeśli kochasz sport, to gra w Panthers Lacrosse może dać Ci wiele szczęścia – to możliwość trenowania, rozwoju, współpracy w drużynie i wzajemnego wsparcia, a oprócz tego wspólne wyjazdy ze zgraną ekipą do innych miast w Polsce i za granicą, jak i inne wyzwania. Zapraszamy do zespołu każdego, również osoby, które nie trenowały wcześniej żadnego sportu – uczymy wszystkiego od podstaw. Każdy może spróbować swoich sił i samemu przekonać się, jak pasjonująca jest to gra – mówi Agata Tutak, zawodniczka Panthers Lacrosse.

Rekrutki muszą zaopatrzyć się jedynie w strój sportowy i butelkę wody. Klub zapewni sprzęt niezbędny do gry, a same treningi odbędą się pod okiem doświadczonego sztabu trenerskiego.

Do Panthers Lacrosse trafiłam przez przypadek, ale już po pierwszych treningach pokochałam ten sport. Wśród doświadczonych dziewczyn czułam się świetnie, tu nikt nie patrzy krzywo, gdy coś nie wychodzi – zamiast tego chętnie udziela dobrych rad. Dołączenie do Panthers Lacrosse otwiera wiele możliwości – od spełniania się w bardzo oryginalnej dyscyplinie sportu, przez udział w akcjach marketingowych, po nawiązanie nowych przyjaźni – przekonuje Natalia Szczepańska, zawodniczka Panthers Lacrosse.

Zaledwie kilka dni po wydarzeniu, 25 marca Panthers Lacrosse rozegrają pierwszy w tym roku turniej, na który zaproszone zostaną zawodniczki, które zjawią się na rekrutacji. Wrocławski zespół rywalizuje w Polskiej Lidze Lacrosse Kobiet.

Szczegóły na stronie Panthers Wrocław!

Czytaj także: