fbpx

Raport statystyczny po meczu Śląsk – Pogoń udostępniony przez Ekstraklasę

Czy wiecie ile kilometrów przebiegli łącznie zawodnicy Śląska Wrocław w starciu z Pogonią Szczecin? A może potraficie oszacować, który zawodnik wykonał najwięcej sprintów, albo który najczęściej odbierał piłkę przeciwnikowi? Jeśli nie, zapraszamy na krótki raport po meczu WKS – Pogoń.

Z oficjalnych statystyk, jakie dostarcza Ekstraklasa SA wynika, że najwięcej punktów InStat Index zanotował Robert Pich – 310. Tuż za nim uplasowali się Wojciech Golla 297 i Mateusz Hołownia 275.

100 % celnych strzałów zaliczył Krzysztof Mączyński, który zanotował dwa uderzenia, a drugi w tej kategorii był Robert Pich, który zakończył spotkanie z 50% skutecznością (2/1).

Z kolei najczęściej celnie podającym zawodnikiem był Mateusz Hołownia, który wykonał 33 celne podania na 45 prób. Drugie miejsce zajął Wojciech Golla (36 podań/32 celne), a trzecie Israel Puerto (47/31).

Co ciekawe, zawodnikiem, który najczęściej wygrywał boiskowe pojedynki był środkowy obrońca WKS-u Puerto, którego 15 potyczek tylko 4 razy zakończyło się fiaskiem. Po 10 zwycięskich pojedynków zanotowali Robert Pich i Mateusz Holewiak.

Najlepiej dryblującym zawodnikiem po stronie gospodarzy był Lubambo Musonda, który wykonał 4 zwody. Tuż za nim był Robert Pich 3 i Erik Exposito 2.

Sprawdźmy jeszcze, jak wyglądał raport biegowy

Piłkarze Śląska Wrocław przebiegli dystans 106,45 km, na co złożyło się 86 sprintów – 1,56 km (większa prędkość niż 25,2 km/h) i 416 szybkich biegów – 5,48 km (prędkość pomiędzy 19,8 – 25,2 km/h).

Spośród wrocławskich zawodników najdłuższy dystans pokonał Krzysztof Mączyński (10,65 km), najwięcej sprintów wykonał Mateusz Hołownia (13), a najszybszym zawodnikiem, nie tylko spotkania, ale całej kolejki PKO Ekstraklasa był Lubambo Musonda, który osiągnął zawrotną prędkość 33,90 km/h.

Pełne statystyki biegowe, które udostępnił Ślask Wrocław znajdziecie TUTAJ.

Autor: Patryk Załęczny

O autorze