fbpx

Rafał Makowski trafi do Śląska?

Jak informuje Michał Guz z Przeglądu Sportowego Śląsk Wrocław bacznie obserwuje pomocnika Radomiaka Radom Rafała Makowskiego.

23-latkowi, który imponuje swoją posturą na 1-ligowych boiskach z końcem czerwca kończy się kontrakt. Latem ofensywny pomocnik mógłby przejść do Wrocławia zupełnie za darmo, jednak czy przedstawiciele Śląska będą czekali? Sprawa może przyspieszyć, bowiem oddala się powrót na boisko Mateusza Radeckiego, który prawdopodobnie będzie musiał po raz trzeci poddać się operacji. Jemu także wygasa kontrakt w czerwcu, zatem nie wiadomo czy w takiej sytuacji WKS zechce przedłużyć umowę z tak kontuzjogennym zwodnikiem.

Z kolei Makowski, który co prawda jest ofensywnym zawodnikiem, potrafi pełnić także defensywne role, których musiał się nauczyć, grając jeszcze w Zagłębiu Sosnowiec, skąd przeniósł się do obecnego zespołu Radomiaka Radom. To właśnie z tą drużyną awansował na zaplecze Ekstraklasy, gdzie obecnie bije się o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

W bieżących rozgrywkach Makowski zagrał we wszystkim spotkaniach Radomiaka w I lidze (praktycznie każdy mecz po 90 minut), opuszczając jedynie dwa starcia w Pucharze Polski. Na swoim koncie ma dwa gole.

fot. Radomiak Radom