fbpx

Rafał Makowski podpisał kontrakt ze Śląskiem!

Środkowy pomocnik Rafał Makowski podpisał umowę ze Śląskiem Wrocław. Kontrakt obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku, zawarto w nim także opcję przedłużenia o kolejne dwa lata. 23-latek występujący obecnie w Radomiaku Radom zasili szeregi wrocławskiego klubu od nowego sezonu.

Makowski przeszedł dziś testy medyczne, a następnie złożył podpis pod trzyletnią umową. Pobyt zawodnika we Wrocławiu był wyjątkowo krótki i został precyzyjnie zaplanowany, z zachowaniem wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa.

– Obserwowaliśmy Rafała od dłuższego czasu i doceniamy duże postępy, które poczynił. W Radomiaku prezentuje równą, wysoką formę i bez wątpienia należy do wyróżniających się zawodników Fortuna 1 Ligi.Wśród jego największych atutów wymienić można wyszkolenie techniczne, przegląd pola oraz doskonałe warunki fizyczne. Rafał dysponuje również bardzo dobrym uderzeniem z dystansu i potrafi wziąć na siebie ciężar kreowania gry. Jesteśmy przekonani, że zawodnik o takiej charakterystyce będzie wzmocnieniem naszej drugiej linii – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Mierzący 191 cm wzrostu pomocnik jest wychowankiem Legii Warszawa. Na swoim koncie ma występy m.in. w drużynie U-19, rezerwach, jak i pierwszym zespole (w rozgrywkach Ekstraklasy oraz w europejskich pucharach). Jesień 2016 roku spędził na wypożyczeniu w drugoligowej Polonii Siedlce (piętnaście spotkań, jeden gol), a w 2017 roku trafił do Zagłębia Sosnowiec, z którym awansował do Ekstraklasy. Przed kolejnymi rozgrywkami Rafał przeszedł do Radomiaka Radom. Już w pierwszym sezonie pokazał spore umiejętności, zdobywając w 2. lidze 11 bramek w 33 meczach. W Radomiu Makowski cieszył się z kolejnego awansu, tym razem na zaplecze Ekstraklasy, gdzie spędził ostatnie 1,5 sezonu.

– Bardzo się cieszę, że w nowym sezonie dołączę do Śląska Wrocław. Jestem szczęśliwy, ponieważ włożyłem wiele wysiłku, aby wrócić na poziom Ekstraklasy. Mam duże ambicje i dołożę wszelkich starań, aby Śląsk odnosił sukcesy. Nie mogę doczekać się pierwszego meczu z udziałem wrocławskich kibiców i chciałbym pozytywnie zapisać się w ich pamięci – podkreśla Rafał Makowski.

W obecnych rozgrywkach Makowski jest absolutnie kluczową postacią środka pola Radomiaka. We wszystkich 22 meczach wychodził w podstawowym składzie, z czego aż 20 rozegrał w pełnym wymiarze czasowym, strzelając dwa gole. Radomiak zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.