fbpx

Radni wyrazili zgodę na zbycie akcji piłkarskiego Śląska Wrocław

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej Wrocławia radni wyrazili zgodę na zbycie akcji Wrocławskiego Klubu Sportowego Śląsk. Oznacza to, że miasto może teraz przystąpić do ogłoszenia przetargu, a następnie do negocjacji w sprawie sprzedaży piłkarskiego klubu.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Uchwała dotyczy zbycia co najmniej 59 694 i nie więcej niż 93 177 akcji imiennych spółki, które na dziś stanowią co najmniej 51% i nie więcej niż 79,61% kapitału zakładowego Spółki. Zbycie akcji nastąpi po przeprowadzeniu przetargu prawa cywilnego w trybie negocjacji z zainteresowanymi podmiotami, które złożą najkorzystniejsze oferty.

– Jesteśmy przekonani, że Śląsk Wrocław zasługuje na dużego inwestora, który wykorzysta wielki potencjał klubu. Wojskowi to przecież wciąż jedna z największych piłkarskich marek w naszym kraju i sportowa legenda, która rozpala tysiące kibiców – mówi Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia. – Śląsk to także część historii naszego miasta, dlatego będziemy rozmawiać wyłącznie z inwestorami, którzy gwarantują rozwój klubu – dodaje.

Jeśli przetarg zakończy się sprzedażą klubu, Miasto ograniczy angażowanie środków publicznych w funkcjonowanie spółki, nie tracąc jednocześnie kontroli nad jej działalnością: UMW m.in. zachowa co najmniej 20% udziału w kapitale zakładowym i będzie dysponować prawem do powoływania jednego członka Rady Nadzorczej Spółki. Miastu będzie również przysługiwać prawa odkupu akcji: jeśli nabywca nie dokona wpłaty danego rocznego wkładu w terminie, wówczas samorządowi będzie przysługiwać prawo do rozwiązania umowy. A to nie koniec – ratusz będzie miał także wówczas prawo do żądania od nabywcy zapłaty kary umownej, a także możliwość odkupienia akcji w ramach wspomnianego pierwokupu.

W umowie znajdą się także zabezpieczenia związane m.in. z zakazem zmiany miasta, w którym znajduje się klub i zakazem zmiany barw klubu oraz nazwy klubu.

REKLAMA: Partnerem portalu jest salon kosmetyczny Keratin&Beauty Studio, ul. Więckowskiego 16/1b Wrocław.