fbpx

PWR Racing Team i Panthers Wrocław łączą siły

Panthers Wrocław zostali ambasadorem Projektu USA zespołu PWR Racing Team. Obie organizacje chcą współpracować, aby zachęcić kibiców do śledzenia ich aktywności, w związku z czym szykują oryginalne akcje promocyjne. Działania będą obejmować nadchodzący sezon, a w szczególności wyjazd PWR Racing Team na międzynarodowe zawody Formula SAE Michigan odbywające się w dniach 15-23.05 w Stanach Zjednoczonych oraz domowe spotkania Panthers Wrocław w ramach European League of Football.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Panthers Wrocław ambasadorem PWR Racing Team

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

PWR Racing Team to studencki zespół wyścigowy z Politechniki Wrocławskiej. Od ponad dekady co roku samodzielnie projektuje i buduje bolidy klasy Formula Student, z którymi bierze udział w międzynarodowych zawodach odbywających się na czołowych torach wyścigowych w Europie i na świecie (m.in. na obiektach znanych z serii F1 – Hungaroring, Hockenheimring czy Silverstone). Studenci na swoim koncie mają już 12 zbudowanych bolidów – 11 spalinowych i jeden elektryczny z systemami jazdy autonomicznej. Aktualnie pracują nad 13. bolidem – także elektrycznym i autonomicznym.

PWR Racing Team jest najbardziej utytułowanym zespołem Formuły Student w Polsce. Jako pierwszy i jedyny polski zespół wygrał klasyfikację generalną zawodów – były to zawody Formula SAE Italy w 2017 roku. Przez ponad dekadę z bolidami spalinowymi aż 35 razy stawali na podium zawodów, w tym dziewięć razy zajmując najwyższe miejsce w poszczególnych konkurencjach. 

Aby odpowiednio pożegnać się z bolidami spalinowymi i zakończyć ten szczególny etap w historii zespołu, studenci w maju tego roku wezmą udział w zawodach Formula SAE Michigan w Stanach Zjednoczonych. Wystąpią na nim z RT11B – ewolucją ich ostatniego bolidu spalinowego. Impreza w USA to najstarsze i najbardziej prestiżowe zawody tej serii. W tegorocznej edycji bierze udział 120 teamów. Wrocławski zespół reprezentuje Polskę i Europę w tej rywalizacji jako jedyny.

Również Panthers Wrocław są jedynymi reprezentantami Polski w prestiżowej European League of Football. Klub utworzony w 2013 roku rozwija się wykładniczym tempie, z każdym kolejnym sezonem podnosząc poprzeczkę coraz wyżej. Gdy niespełna 10 lat temu Panthers zostali powołani do życia, grali jedynie w futbol amerykański. Dzisiaj sami siebie nazywają już klubem sportów amerykańskich – bo uprawiają również lacrosse, ultimate frisbee i softball. W sumie do organizacji należy ponad 300 aktywnych zawodników i zawodniczek, zarówno w wieku seniorskim, jak i juniorskim. Ponadto do dyspozycji Panthers pozostaje jeden z najlepszych obiektów do futbolu amerykańskiego w Europie – Stadion Olimpijski.

Panthers Wrocław są wielokrotnymi mistrzami Polski w futbolu amerykańskim. Na grę w lidze europejskiej – European League of Football – zdecydowali się w momencie, gdy rozgrywki na krajowym podwórku przestały być dla nich wyzwaniem. W Europie od samego początku również należą do czołówki. Futboliści Panthers rozpoczną sezon 2023 na początku czerwca od domowego spotkania z niemiecką ekipą Hamburg Sea Devils.

Obie organizacje nieustannie podejmują działania, aby dotrzeć do szerszej publiczności,  która kocha sport, emocje i adrenalinę. Z tego powodu ekipa PWR Racing Team m.in. odwiedzi mecze domowe Panthers Wrocław. Niebawem przedstawiciele obu organizacji ujawnią kolejne szczegóły współpracy oraz niespodzianki, które wspólnie przygotowali dla kibiców.

Czytaj także: