fbpx

Przykra niespodzianka w Siedlcach

W 12. kolejce KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn KFC Gwardia Wrocław przegrała w wyjazdowym meczu z przedostatnią drużyną rozgrywek KPS Siedlce 0:3.

Gwardia jechała w delegację z jednym celem, aby wygrać mecz i pozostać w walce o podium. Wrocławianie nie mieli za sobą dobrego okresu, czego potwierdzeniem było tylko jedno zwycięstwo w ostatnich trzech kolejkach. Niestety i tym razem Gwardziści będą wracali do Wrocławia w smutnych nastrojach.

Od początku spotkania na parkiecie nie brakowało emocji. Oba zespoły chciały dobrze rozpocząć mecz i wygrać premierowego seta. Odmłodzona drużyna z Siedlec postawiła się Gwardii, a skutkiem tego była zacięta walka o każdą piłkę i wygrana KPS-u dopiero na przewagi 32:30.

Wrocławianie po przegranym pierwszym secie dobrze rozpoczęli drugą partię i wyszli nawet na kilkupunktowe prowadzenie, ale jak się okazało, były to miłe złego początki. Siedlczanie szybko odrobili straty i wygrali pewnie tę odsłonę 25:18. W trzecim secie gospodarze potwierdzili swoją dobrą grę i nie dali dojść do głosu Gwardii, dzięki czemu skończyli tego seta wynikiem 25:21, a całe spotkanie gładko i pewnie 3:0.

– Jadąc do Siedlec, wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie. W pierwszym secie zabrakło konsekwencji z naszej strony. W końcówce mieliśmy dwie piłki setowe, których nie potrafiliśmy wykorzystać. Drużyna z Siedlec dzisiaj bardzo dobrze zagrywała, a my mieliśmy problemy ze skończeniem naszych akcji. KPS dołożył też kilka punktów blokiem – skomentował spotkanie Mateusz Paszkowski, przyjmujący KFC Gwardii Wrocław.

KFC Gwardia po tej porażce ponownie spadła na ośme miejsce w tabeli KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Wrocławianie mają w tym momencie trzy punkty straty do trzeciego miejsca. W następnej kolejce Gwardia ponownie wyruszy w delegację na derbowy pojedynek z SPS Chrobrym Głogów. Spotkanie zostanie rozegrane 7 grudnia o godzinie 18.00

KPS Siedlce-KFC Gwardia Wrocław 3:0 (32:30, 25:18, 25:21)

KPS: Napiórkowski 18, Sawicki 14, Gulak 9, Woźnica 7, Adamczyk 6, Nowak 6, Biniek (l.) oraz Laskowski 1, Bieńkowski, Szymański.

Gwardia: Gromadowski 19, Lubaczewski 15, Olczyk 6, Gibek 1, Nowosielski, Szymeczko, Mihułka (l.) oraz Paszkowski 3, Wnuk 2, Maćkowiak 2, Sternik.