fbpx

Przemysław Płacheta Młodzieżowcem Sierpnia w PKO Ekstraklasie

Przemysław Płacheta, skrzydłowy wrocławskiego Śląska został wybrany Młodzieżowcem Sierpnia w PKO Ekstraklasie. To nie tylko pierwsza w karierze nagroda dla Płachety, to także pierwsze takie wyróżnienie dla WKS-u.

21-letni Płacheta w minionym miesiącu rozegrał cztery spotkania, w których wychodził w podstawowym składzie, a na murawie za każdym razem oglądaliśmy go przez co najmniej 80 minut. Co więcej, w starciu z Lechią Gdańsk zdobył nawet swoją permierową bramkę na boiskach Ekstraklasy.

Patrząc na oficjalne statystyki podane przez PKO Ekstraklasę – w sierpniu z 13 strzałów oddanych przez Płachetę 7 było celnych, podobnie jak blisko 70% podań. Warto zaznaczyć, że Śląska w tym czasie nie przegrał, odnosząc 4 zwycięstwa, i 2 razy remisując.

Zawrotna prędkość Płachety

Skrzydłowy Śląska lideruje w klasyfikacji najszybszych zawodników sezonu (34,65 km/h w 3. kolejce), a także znajduje się w czołówce piłkarzy, którzy wykonują najwięcej sprintów na mecz (18) – w samym sierpniu sprintował 83 razy.

Warto przypomnieć, że bieżący sezon jest pierwszym, w którym na boiskach musi meldować się gracz urodzony w 1998 roku lub później.

Trójka kandydatów za sierpień – wraz z laureatem – wybrana została na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej w 3., 4., 5., 6. i 7. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy.

fot. slaskwroclaw.pl

Autor: Patryk Załęczny