fbpx

Przemysław Bargiel w Śląsku Wrocław

Potwierdziły się doniesienia medialne o rzekomym transferze piłkarskiego Śląska Wrocław. Klub już oficjalnie poinformował o pozyskaniu z AC Milan 19-letniego Przemysława Bargiela.

Nowy nabytek Wojskowych to środkowy pomocnik, który ma już na swoim koncie występy w juniorskich reprezentacjach naszego kraju. Co więcej, w wieku 16 lat zdołał nawet zadebiutować w polskiej Ekstraklasie. Wówczas o jego wielkim potencjale przekonał się Waldemar Fornalik, który jako trener Ruchu Chorzów pięciokrotnie postawił na Bargiela.

Jego talent szybko dostrzegli wysłannicy z Milanu, którzy za kwotę 350 tysięcy euro wykupili jego kartę. Niestety, we Włoszech nie pokazał pełni swoich możliwości, gdyż zarówno w Milanie, jak i później na wypożyczeniu w Spezii grał zaledwie w młodzieżowych drużynach.

Bargiel podpisał ze Śląskiem Wrocław 4-letni kontrakt. Jego transfer to zdecydowanie dalekosiężna wizja budowy silnego i wszechstronnego zespołu.

– Zaczynam nowy etap w swoim życiu i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Cieszę się, że będę mógł rozwijać się w Śląsku Wrocław. Chcę nabierać doświadczenia w seniorskim futbolu i traktuję to jako dużą szansę – mówił tuż po podpisaniu kontraktu z WKS-em Przemysław Bargiel.

W barwach wrocławskiej drużyny Przemysław Bargiel będzie występował z numerem 27.

fot. slaskwroclaw.pl

Autor: Patryk Załęczny