fbpx

Przekonujące zwycięstwo rezerw Śląska Wrocław

Za nami 16. kolejka III ligi grupy III, w której rezerwy Śląska Wrocław na własnym obiekcie mierzyły się z Piastem Żmigród. Jak na lidera rozgrywek przystało, podopieczni Piotra Jawnego nie dali najmniejszych szans swoim przeciwnikom, pokonując przyjezdnych aż 4:0.

Sobotnie spotkanie na stadionie przy ulicy Oporowskiej znakomicie rozpoczęli miejscowi. Już w 3. minucie pojedynku Samiec-Talar, który w ostatnich tygodniach spisuje się wręcz rewelacyjnie, precyzyjnie przymierzył z dystansu i umieścił futbolówkę w siatce gości. Choć to wrocławianie wyszli jako pierwsi na prowadzenie, w kolejnych minutach zdecydowaną przewagę mieli zawodnicy Piasta, którzy kilkukrotnie groźnie zaatakowali, na szczęście albo ich celowniki były niezbyt dobrze wyregulowane albo bardzo dobrze interweniował Szczerbal.

Śląsk przetrwał napór przeciwników i w 34. minucie ponownie zadał piekelny cios. Tym razem w roli asystenta odnalazł się wspomniany wcześniej Samiec-Talar, który wrzucił piłkę na głowę Szczepana, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza ze Żmigrodu. Podopieczni Piotra Jawnego poszli za ciosem i niespełna 10 minut później prowadzili już 3:0. Szczepan idealnie zagrał do wybiegającego na dobrą pozycję Samca-Talara, a ten w sytuacji sam na sam minął Filipowiaka i strzelił do pustej bramki.

W przerwie szkoleniowiec Piasta zdecydował się aż na trzy zmiany. Na boisku ujrzeliśmy Majbrodę, Lopushenkę i Misia, jednak żaden z tych graczy nie przyczynił się do zmiany wyniku na korzyść gości. Kiedy powoli mecz dobiegał końca (79. minuta), ponownie dali znać o sobie miejscowi, którzy za sprawą Sebastiana Bergiera podwyższyli wynik meczu na 4:0. Młody gracz Wojskowych wykorzystał podanie Scaleta i precyzyjnym strzałem posłał futbolówkę obok bezradnie interweniującego Filipowiaka.

Ostatecznie rezerwy Śląska Wrocław pokonały na własnym obiekcie Piasta Żmigród aż 4:0 i utrzymały się na szczycie tabeli III ligi grupy III. Aktualnie Wojskowi mają na swoim koncie 33 punkty i o 6 wyprzedzają drugi w tym zestawieniu Ruch Zdzieszowice, który jednak swojego spotkania w obecnej kolejce jeszcze nie rozegrał.

WKS Śląsk II Wrocław – Piast Żmigród 4:0

Bramki: Samiec-Talar 3,43, Szczepan 34, Bergier 79

Śląsk II Wrocław: Szczerbal – Dankowski, Poprawa, Pawelec, Caliński – Boruń, Młynarczyk (81 Sobczak) – Krocz (33 Scalet), Samiec-Talar (66 Ostrowski), Bergier – Szczepan (71 Sztylka) 

Piast Żmigród: Filipowiak – Chouwer, Juchacz, Koźlik, Jaros (46 Miś) – Wojtaszek, Kępczyński (46 Majbroda), Zieliński, Mazurek (78 Sołtyński) – Łukaszewski, Trzepacz (46 Lopushenko)