fbpx

Prawie 3h walki, ale #VolleyWrocław po raz drugi zwycięski w Orbicie

Siatkarki #VolleyWrocław pokonały w meczu 11. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet drużynę Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2. Fenomenalnie zagrała Aleksandra Rasińska, która zdobyła dla #Volley’a aż 31 punktów.

Rywalizację od udanej akcji rozpoczęły wrocławianki, które po ataku Aleksandry Rasińskiej prowadziły 1:0. Po chwili drużyna gości wyrównała i rozpoczęła się gra punkt za punkt. Taką grę mieliśmy aż do końcówki pierwszej partii. Wówczas na dwupunktowe prowadzenie wyszły siatkarki #VolleyWrocław, które miały dwie piłki setowe, ale ich nie wykorzystały. Bydgoszczanki najpierw zdołały wyrównać na 24:24, a następnie zakończyły pierwszego seta wygraną 26:24. #Volley miał wygraną w tej partii na wyciągnięcie ręki, jednak w końcówce zabrakło koncentracji.

Na drugiego seta siatkarki #VolleyWrocław wyszły w dalszym ciągu pewne swoich umiejętności z nastawieniem na zwycięstwo. Wrocławianki przez całą drugą partię kontrolowały grę, jednak w końcówce ponownie wkradła się nerwowość i było blisko powtórki z pierwszego seta. Gospodynie tym razem zachowały więcej spokoju, a kończącym atakiem popisała się Natalia Murek i #Volley wygrał 25:23.

Trzecia partia ponownie padła łupem wrocławskiej drużyny, która rozpoczęła tę część meczu od prowadzenia 6:1. Przez całego trzeciego seta siatkarki #VolleyWrocław utrzymywały kilkupunktową przewagę, a na zakończenie miały bezpieczne trzy piłki setowe i pierwsza wystarczyła do zamknięcia trzeciej odsłony 25:21. Do tego momentu znakomicie prezentowała się Aleksandra Rasińska, która miała skuteczność w ataku na poziomie 63%.

Wrocławianki z seta na set grały coraz lepiej, a co najważniejsze spokojniej. Poprawiły się w bloku i popełniały mniej błędów w zagrywce. Od początku czwartego seta mieliśmy wyrównaną grę punkt za punkt, a w ataku #Volley’a szalały Rasińska z Gancarz. Od stanu 8:8 do głosu doszły siatkarki z Bydgoszczy, które jako pierwsze wyszły na dwupunktowe prowadzenie, a po chwili prowadziły już 13:10. Nie trwało to jednak zbyt długo, bo wrocławianki zagrały skutecznie blokiem i mieliśmy najpierw remis 14:14, a następnie prowadzenie #VolleyWrocław 16:14. Przewagę gospodyń zakończył dopiero as serwisowy Terezy Vanzurovej i w końcówce czwartego seta mieliśmy remis 20:20. W ostatnich minutach siatkarki #VolleyWrocław prowadziły już 23:20, ale powtórzyła się sytuacja z pierwszego seta i to Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz cieszył się ze zwycięstwa 25:23.

Po pełnej emocji końcówce czwartego seta czekał nas tie-break, w którym również nie brakowało dłuższych wymian. Wrocławianki przed zmianą stron prowadziły 8:5 i w tym momencie ponownie serią punkty zdobyły bydgoszczanki, co dało im remis 10:10. Na szczęście do skutecznej gry powróciły siatkarki #VolleyWrocław i zakończyły tie-break’a 15:10, a całe spotkanie wygrały 3:2.

Wrocławianki wygrały bardzo ważne spotkanie i odniosły drugie domowe zwycięstwo w trwającym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet. MVP została wybrana Aleksandra Rasińska z #VolleyWrocław, która zdobyła 31 punktów. Kolejnym rywalem #VolleyWrocław będzie drużyna ENEA PTPS Piła, a spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 22 grudnia ponownie o godz. 20:30 w hali Orbita we Wrocławiu. Transmisję z tego meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

#VolleyWrocław-Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2 (24:26, 25:23, 25:21, 23:25, 15:10)

#Volley: Rasińska 31, Murek 21, Gancarz 15, Fedorek 9, Kasprzak 7, Gajewska 3, Mras 1, Dzikowicz, Pancewicz, Wers.

Bydgoszcz: Żurowska 17, Stencel 16, Vanzurova 16, Ziółkowska 13, Fedusio 8, Balmas 4, Mazurek 2, Biedziak, Jagła.