Pozytywne wyniki testów na koronawirusa w zespole WKK

Wrocławski Klub Koszykówki informuje, że u trzech graczy pierwszego zespołu stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Zawodnicy, zgodnie z zaleceniami i procedurami GIS oraz wewnątrzklubowymi, zostali odizolowani od zespołu. Osoby zakażone na razie czują się dobrze i przechodzą chorobę łagodnie. Pozostała część zespołu trenuje w zmienionym trybie, tak by nie mieszać się z grupami młodzieżowymi, mającymi zajęcia po południu oraz wynajmującymi wieczorami halę WKK Sport Center.

Obiekt jest na bieżąco dezynfekowany, są zachowane wszelkie środki ostrożności, by kontakt z osobami z zewnątrz był jak najmniejszy.

W związku z zaistniałą sytuacją, piątkowy mecz (30.10) z Grupą Sierleccy-Czarni Słupsk został odwołany, a nowy termin spotkania wyznaczono na środę 02.12.

– O dalszej sytuacji epidemiologicznej w drużynie będziemy informować na bieżąco. Mimo stosowania się do zasad sanitarnych, problem koronawirusa nas nie ominął. W związku z tym prosimy: dbajcie o siebie i bliskich – mówią przedstawiciele klubu.