fbpx

Porażka Śląska na początek Memoriału Adama Wójcika

Za nami pierwsze spotkanie w ramach rozgrywanego w hali Orbita Memoriału Adama Wójcika. Na początek podopieczni Andrzeja Adamka ulegli belgijskiemu BC Filou Oostende 70:83.

Uroczystości upamiętniające śp. Adama Wójcika rozpoczęły się w hali Orbita około godziny 19. Wówczas kibice zgromadzeni na trybunach mogli wysłuchać wzruszających przemówień ze strony żony Adama, a także prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

W tym uroczystym dniu nie zabrakło także m.in. Macieja Zielińskiego, Grzegorza Schetyny czy Mieczysława Łopatki, który obchodził swoje 80. urodziny i w trakcie gromkiego “sto lat” nie krył łez wzruszenia.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego, poznaliśmy także bohaterów całego Memoriału Adama Wójcika, choć zdecydowanie wrocławska publiczność czekała na zawodników Trójkolorowych, którzy tym samym po raz pierwszy oficjalnie się im zaprezentowali. Co ciekawe, nie zabrakło hymnu Śląska w wykonaniu Waldemara Kasty, który to także kolejno wywoływał zawodników – głosem rodem z KSW.

Mecz był cennym doświadczeniem

Samo spotkanie rozgrywane w ramach Memoriału Adama Wójcika trzeba uznać jako cenne doświadczenie i dobry prognostyk przed zbliżającym sie sezonem w PLK. Belgowie to utytułowana drużyna, której jakość należy docenić i nie można mieć pretensji do podopiecznych Andrzeja Adamka, że dziś nie sprostali swoim przeciwnikom.

Co prawda, w szeregach Wojskowych było wiadać jeszcze brak zgrania, który przekładał się na problemy z wyprowadzaniem piłki, jednak kilka akcji, szczególnie w ofensywie, zwiastuje dobry sezon w wykonaniu wrocławian.

Patrząc przez pryzmat wyłącznie pierwszej połowy, podopieczni Andrzeja Adamka grali ze swoimi rywalami jak równy z równym, niestety, gorsza trzecia odsłona pojedynku, przegrana przez miejscowych 15:24 zatraciła nadzieje na dobry końcowy wynik.

Dziś wśród gospodarzy najlepiej punktował Dorn, który zapisał na swoim koncie 15 oczek. Jeden punkt mniej zanotował Dziewa, a dwa oczka mniej latający Wojciechowski.

Jutro, w trakcie drugiego dnia Memoriału zmierzą się ze sobą dzisiejsi przeciwnicy WKS-u BC Filou Oostende z Asseco Arką Gdynia.

Na spotkanie Trójkolorowych musimy poczekać do niedzieli. Wówczas naprzeciw wrocławian staną przyszli rywale z PLK Asseco Arka Gdynia.

WKS Śląsk Wrocław – BC Filou Oostende 70:83 (20:21, 18:20, 15:24, 17:18)

Punkty dla Śląska: Dorn 15, Dziewa 14, Wojciechowski 13, Joseph 9, Chrabascz 6, Custer 4 Łączyński 3, Gabiński 2, Kulon 2, Jodłowski 2, Musiał 0.

Czytaj także: Trwa II Memoriał Adama Wójcika

O autorze