2024-10-18

Porażka piłkarek Śląska w hicie kolejki

Piłkarki Śląska Wrocław w hicie Orlen Ekstraligi uległy Czarnym Sosnowiec 0:2. Dwie bramki dla gości zdobyła Klaudia Miłek.

Mecz rozpoczęły piłkarki Czarnych Sosnowiec.

W czwartej minucie piłkarki WKS-u miały doskonałą sytuację na zdobycie bramki. Z rzutu wolnego w pole karne gości dośrodkowywała Joanna Wróblewska. Piłka dotarła prosto na nogę Aleksandry Dudziak, jednak obrończyni Śląska nie zdołała skierować piłki do siatki. Martyna Małysa pewnie złapała ten strzał.

W siódmej minucie dwukrotnie Magdalena Półrolniczak miała szansę na zdobycie gola. Najpierw po pięknej akcji Patrycji Kozarzewskiej, gdzie nasza napastniczka zagrała do Karoliny Gec, która zgrywała  na jedenasty metr do Półrolniczak. Młoda zawodniczka jednak się myli i nie zdołała skierować piłki do siatki. Po chwili bliźniacza sytuacja, ale po raz kolejny Magdalena Półrolniczak niewiele się myli.

Po kwadransie gry znowu piłkarki Śląska! Najpierw z dystansu próbowała Joanna Wróblewska, zmuszając Martyne Małyse do interwencji. Po chwili Marcelina Buś wpadła w pole karne z piłką, minęła dryblingiem trzy zawodniczki Czarnych Sosnowiec, jednak ponownie bramkarka gości broni, parując piłkę na rzut rożny. Kapitan WKS-u próbowała bezpośrednio z rzutu rożnego zdobyć bramkę, ale piłka trafiła w boczną siatkę.

Dwudziesta minuta na zegarze i dalej bliżej gola zawodniczki gospodarzy. Rzut wolny z okolic trzydziestego metra egzekwowała Joanna Wróblewska, jednak pięknie broni po raz kolejny Martyna Małysa. W 24. minucie znowu rzut wolny dla Śląska tym razem próbuje Paulina Guzik. Jednak Martyna Małysa rozgrywa mecz przez duże ,,M” i paruję futbolówkę na rzut rożny.

W trzydziestej minucie dużo szczęścia pod bramką Anny Bocian. Z kontratakiem ruszyły Czarne Sosnowiec, duet Kaletka – Miłek wyszły na dogodną pozycję, gdzie ta druga uderzyła z lewej nogi bezpośrednio na bramkę WKS-u. Piłka pięknie leciała, ale na szczęście uderzyła ona w słupek i wyszła poza pole gry. Na tablicy wyników dalej bezbramkowy remis.

Mamy rzut karny dla Śląska! W 39. minucie sfaulowana w polu karnym została Marcelina Buś. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podeszła Joanna Wróblewska i uderzyła w prawą stronę bramki. Martyna Małysa jednak po raz kolejny broni, paruję strzał na słupek i piłka ostatecznie wychodzi na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy walka była głównie w środku pola, nie zagrażając jednej i drugiej bramce. Po chwili sędzina zakończyła pierwszą odsłonę gry.

Drugą połowę od środka rozpoczęły zawodniczki WKS-u.

Niestety w pięćdziesiątej trzeciej minucie sędzina odgwizdała rzut karny dla Czarnych Sosnowiec. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podchodzi Karlina Miksone. Zawodniczka wzięła rozbieg, dobiega do piłki i uderza nad bramką! Piłka wyleciała na drugie boisko przy Oporowskiej i na tablicy wyników dalej bezbramkowy remis.

Po godzinie gry mamy pierwszą bramkę w meczu. Piękne podanie w pole karne Śląska Wrocław na bramkę zamienia Klaudia Miłek. Czarni Sosnowiec na jednobramkowym prowadzeniu. Trzy minuty po tej bramce, Klaudia Miłek wykorzystuje zamieszanie w polu karnym Ani Bocian i pewnie strzela po ziemi, pakując piłkę do bramki.

W osiemdziesiątej minucie szansę na skompletowanie hattricka miała Klaudia Miłek! Dopadła ona do niecelnego podania Eweliny Piórkowskiej i wybiegła na sytuacje sam na sam z Anną Bocian. Próbowała ona minąć bramkarkę WKS-u, ale za daleko wypuściła sobie piłkę i nic z tej akcji nie wyniknęło.

Do drugiej połowy sędzina postanowiła doliczyć dodatkowe 3 minuty.

W doliczonym czasie drugiej połowy ponownie został odgwizdany rzut karny dla Śląska Wrocław. Ponownie do tego stałego fragmentu gry podchodzi nasza kapitan – Joanna Wróblewska. Niestety tym razem ponownie górą bramkarka gości. Broni ona tę jedenastkę i utrzymuje czyste konto w tym spotkaniu. Niedługo po tym rzucie karnym, sędzina zakończyła ten mecz.

Śląsk Wrocław – Czarni Sosnowiec 0:2 (0:0)