fbpx

Porażka Gwardii w Orbicie

Wrocławski klub siatkarski przegrał w Hali Orbita z APP Krispol Wrześnią 1:3 (25:20, 23:25, 24:26, 22:25). Choć wydawało się, że zwycięstwo jest blisko, ostatecznie to goście wywieźli ze stolicy Dolnego Śląska trzy punkty.

KFC Gwardia Wrocław wciąż nie jest pewna udziału w play-offach. Ten mecz miał przybliżyć wrocławian do zakładanego przed sezonem celu. W pierwszym meczu to gwardziści okazali się lepsi na wyjeździe i wygrali 3:1. Teraz APP odwdzięczyli się tym samym.

Pierwszy set nie zapowiadał porażki. Wrocławianie wygrali 25:20 i wydawało się, że kontrolują przebieg spotkania. Kolejne sety padły jednak łupem przyjezdnych. Wrocławianie mieli mniej szczęścia, a w kluczowych akcjach zabrakło chłodnej głowy. Mecz był ciągle na styku, ale to APP wywozi punkty.

Tym samym wrocławianie spadają na 8. miejsce w tabeli KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Do 4. Lechii Tomaszów Mazowiecki tracą jednak tylko 3 punkty. Okazja na odrobienie ich już w sobotę, bo to właśnie z tomaszowianami zmierzy się KFC Gwardia. Początek meczu w Hali Orbita o 15:00.