fbpx

Ponad 1700 spacerowiczów wzięło udział we WrocWalk Marathon 2019

Dwie trasy, osiemnaście obiektów, kilkudziesięciu wolontariuszy i ponad 1700 osób, które wybrały się na spacer po Stolicy Dolnego Śląska – wszystko w ramach II edycji WrocWalk Marathon.

Każdy z uczestników, który pojawił się na mecie usytuowanej przy Stadionie Olimpijskim z mapą opieczętowaną we wszystkich punktach kontrolnych, otrzymał pamiątkowy medal – oczywiście z wizerunkiem wrocławskich krasnali, a zgodnie z ideą imprezy czas ukończenia wycieczki, ani wybrana trasa nie miały znaczenia – liczyło się jedynie zwiedzanie Wrocławia, poznawanie historii wybranych obiektów i rekreacja.

Spacerowicze samodzielnie wybierali miejsce startu oraz kolejność odwiedzania punktów kontrolnych. Mieli także możliwość odwiedzenia wnętrz obiektów z przewodnikiem – także niedostępnych na co dzień, jak na przykład krypt Kościoła Świętej Trójcy Ojców Bonifratrów.

– Chcemy, by zaproponowane przez nas miejsca były atrakcyjne zarówno dla mieszkańców Stolicy Dolnego Śląska, jak i przyjezdnych, którzy są tu pierwszy raz. Stąd też podczas tegorocznej edycji wybraliśmy dwie trasy – jedną muzealną, drugą obejmującą wrocławskie kościoły i świątynie. Co roku będziemy oferować inne zestawienia ciekawych miejsc – tłumaczy Wojciech Gęstwa, dyrektor WrocWalk Marathon.

Kolejna edycja WrocWalk Marathon odbędzie się już we wrześniu 2020 roku – zgodnie z dotychczasowym zwyczajem, w przeddzień Wrocław Maratonu.