fbpx

Polski wieczór w hali Stulecia! Śląsk gra z Cran Canarią

W 10. kolejce EuroCupu Śląsk Wrocław podejmie Gran Canarię. W hali Stulecia dojdzie do prawdziwego polskiego starcia, bowiem hiszpański zespół będą reprezentować AJ Slaughter i Aleksander Balcerowski. Wierzymy jednak, że śląskowi reprezentanci Polski z pewnością nie będą chcieli być zbyt gościnni. 

Skończyły się już wszystkie serie Śląska Wrocław, które rozpoczęły się na początku sezonu. W grudniu udało się przełamać europejską niemoc i zakończyć serię ośmiu porażek z rzędu na spotkaniu z Dolomiti Energia Trento w Hali Stulecia. Zwycięstwo z włoskim zespołem dało nadzieję na lepszą rundę rewanżową w EuroCupie. Końca dobiegła również niestety seria zwycięstw w Energa Basket Lidze i również wydarzyło się to w ostatnim spotkaniu rundy. Drużyną, która zakończyła serię czternastu zwycięstw mistrzów Polski był beniaminek, Sokół Łańcut. 

Szansa na odbicie się po rozczarowującym występie w Łańcucie pojawia się już kilka dni później w Hali Stulecia, choć w tym przypadku wrocławianie zagrają z przeciwnikiem z naprawdę wysokiej półki. Gran Canaria, czyli zespół z najlepszej w Europie ligi hiszpańskiej bez wątpienia będzie celował w zwycięstwo.

W drużynie z Wysp Kanaryjskich sprawy układają się bardzo pozytywnie jeśli chodzi o rozgrywki EuroCupu. Po rozegraniu dziewięciu kolejek podopieczni Jaki Lakovicia mieli na koncie siedem zwycięstw i przewodzili w tabeli grupy B. Jedyne porażki jakich doznali Hiszpanie miały miejsce w starciach z Promitheasem i co ciekawe z Dolomiti Energia Trento, czyli dziewiątym zespołem grupy B. 

Jeśli chodzi o rozgrywki krajowe, Gran Canaria zajmuje siódme miejsce w tabeli ligi ACB. W poprzedniej kolejce mierzyła się ona z Realem Madryt i przegrała 105:85. Bilans po piętnastu kolejkach wynosi osiem zwycięstw i siedem porażek.

W składzie Gran Canarii znajdziemy oczywiście dwóch reprezentantów Polski, AJ’a Slaughtera i Aleksandera Balcerowskiego. Szczególnie Slaughter jest ważną postacią dla hiszpańskiej drużyny. W rozgrywkach EuroCupu jest najlepszym strzelcem zespołu i zdobywa średnio 12 punktów na mecz. Balcerowski rzuca natomiast 8,3 punktu na mecz i notuje 4,1 zbiórki. 

Początek dzisiejszego (środa) spotkania Śląsk – Gran Canaria o godz. 20:00. Bilety wciąż są dostępne w serwisie abilet.pl. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport Extra.

źródło: mat. prasowy