fbpx

Polska U-21 zwycięża z Estonią. Bramka Przemysława Płachety!

Zakończył się eliminacyjny pojedynek MME, w którym reprezentacja Polski U-21 pokonała w Białymstoku 4:0 Estonię. Bramkę i asystę drugiego stopnia zanotował skrzydłowy Śląska Wrocław Przemysław Płacheta.

Reprezentacja Polski, prowadzona przez Czesława Michniewicza, bardzo szybko pokazała swoją siłę. Już w 7. minucie za sprawą dynamicznej akcji Przemysława Płachety, który po otrzymaniu prostopadłego podania z głębi pola, wpadł z piłką w szesnastę i bez większych problemów, po precyzyjnie oddanym strzale, pokonał golkipera gości.

Choć Polacy przeważali praktycznie przez całe spotkanie, na kolejne trafienie Biało-Czerwonych musieliśmy czekać do 64. minuty. Wówczas ponownie w akcję bramkową zamieszany był młody zawodnik WKS-u. Płacheta dobrze dośrodkował futbolówkę w pole karne, tę głową przedłużył Tomczyk, a formalności celnym strzałem dopełnił Fila.

Kolejna bramka padła łupem Kamila Jóźwiaka, który w 80. minucie precyzyjnie umieścił futbolówkę w siatce, a dzieła zniszczenia młodzieżowców z Estonii dokonał Patryk Dziczek, zdobywając bramkę z rzutu karnego w 94. minucie.

Nie da się ukryć, że Przemysław Płacheta przez całe spotkanie był najjaśniejszym punktem drużyny Czesława Michniewicza, a na boisku spędził 86 minut, kiedy to na placu boju zmienił go Listkowski. Wówczas białostocka publiczność wielkimi brawami podziękowała Przemkowi za świetny występ.

Autor: Patryk Załęczny