fbpx

Polpharma Starogard Gdański- WKS Śląsk Wrocław: zwycięska delegacja wrocławian

WKS Śląsk Wrocław odniósł pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni Andrzeja Adamka pokonali Polpharmę Starogard Gdański 99:82.

Przed dzisiejszym meczem Śląsk Wrocław stawiany był w roli faworyta do zwycięstwa. Głównie z tego powodu, że w dotychczasowych spotkaniach wrocławianie nie prezentowali złej gry, ale przegrali trzy z czterech ligowych potyczek. W trzech ostatnich meczach brakowało koncentracji i szczęścia przez co bilans Śląska po czterech kolejkach to 1-3. Polpharma po czterech kolejnych porażkach zamykała ligową tabelę i chciała w końcu wygrać pierwszy mecz w Energa Basket Lidze.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy szybko zdobyli kilkupunktowe prowadzenie i nie oddali go do końca pierwszej kwarty. Tę odsłonę koszykarze Śląska przegrali 16:24. Druga kwarta to już pokaz lepszej dyspozycji wrocławian i Polpharma prowadziła do przerwy tylko 40:35. W drużynie Śląska Wrocław najlepiej w pierwszej połowie punktował Chrabascz (8pkt), Custer (7pkt) i Dorn (6pkt).

Od początku trzeciej kwarty wrocławianie zaczęli grać już dużo lepiej. Wystarczyło pięć minut tej odsłony, aby na tablicy wyników widniał już remis 56:56. Polpharma zaczęła tracić swoją przewagę notując sporo błędów. Skrzętnie wykorzystał to Śląsk Wrocław i po trzech kwartach prowadził 68:66.

Ostatnia część meczu to już popisowa gra Śląska. Wrocławianie wygrali ją zdecydowanie 31:16 i głównie dzięki bardzo dobrej grze w drugiej połowie meczu pierwsze wyjazdowe zwycięstwo stało się faktem.

Polpharma Starogard Gdański – WKS Śląsk Wrocław (24-16,16:19,26:33,16:31)
WKS Śląsk: Joseph 27, Wojciechowski 19, Dorn 18, Chrabascz 10, Gabiński 8, Custer 7, Dziewa 5, Łączyński 5.