fbpx

Podsumowanie okna transferowego we wrocławskiej Sparcie

14 listopada był ostatnim dniem okienka transferowego w PGE Ekstralidze. Wielu zawodników zmieniło kluby i od sezonu 2020 będzie występowało w zupełnie nowych zespołach. Zmiany dotknęły także wrocławską Spartę.

Skład na sezon 2020 w PGE Ekstralidze uległ drobnym, ale ważnym modyfikacjom. Co ważne, trzon Betard Sparty Wrocław pozostał bez zmian, bowiem zarówno Maciej Janowski, kapitan drużyny, jak i trzykrotny mistrz świata Brytyjczyk Tai Wofinden oraz mistrz świata juniorów, który od nowego sezonu dołączy do grona seniorów Maksym Drabik, podpisali nowe umowy ze Spartą. Oczywiście, nowy kontrakt parafował także Australijczyk Max Fricke, a ważną umowę miał Rosjanin Gleb Czugunow.

Z kolei nowym zawodnikiem Betard Sparty Wrocław został 20-letni Brytyjczyk Daniel Bewley, który ostatnie dwa sezony spędził w ROW-ie Rybnik.

Ważne kontrakty mają także: Przemysław Liszka, Mateusz Panicz, Wiktoria Garbowska i Patryk Wojdyło (wszyscy w wieku juniorskim).

– Ta kadra to połączenie doświadczenia i młodości. W każdym z tych zawodników drzemie ogromny potencjał. Mamy prawdziwych liderów i żużlowców, którzy przy nich mogą się świetnie rozwijać – ocenia zespół Andrzej Rusko, prezes WTS.

Umowę z WTS przedłużył w tym oknie transferowym Andzej Lebiediew, jednak Łotysz został wypożyczony do ROW-u Rybnik – o czym pisaliśmy wczoraj.

Po sezonie 2019 wygasły kontrakty Jakuba Jamroga (trafił do Speed Car Motoru Lublin) oraz Vaclava Milika (trafił do ROW-u Rybnik).