fbpx

Podsumowanie akcji #graMYdlaKOSZAROWEJ

Z nieukrywaną radością i wzruszeniem chcielibyśmy w kilku słowach podsumować to, czego dzięki wielkim sercom ludzi dobrej woli udało nam się wspólnie dokonać w ramach akcji #graMYdlaKOSZAROWEJ.

W porozumieniu i we współpracy z naszymi partnerami ruszyliśmy z akcją #graMYdlaKOSZAROWEJ 29 marca 2020. Akcja miała dwa filary – zbiórka indywidualna i biznesowa.

Celem pierwszego była zbiórka pieniędzy na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Znany wszystkim pod nazwą “Szpital przy Koszarowej”, to jeden z najnowocześniejszych i najlepszych szpitali specjalizujących się w leczeniu chorób zakaźnych w Polsce. W sytuacji, w której przyszło nam zmagać się z przerażającymi konsekwencjami pandemii COVID-19, nie miał i wciąż nie ma dostępu do niezbędnego minimum sprzętu, który umożliwiłby im bezpieczniej i bardziej komfortowo wykonywać swoją codzienną, ciężką pracę. Każdego dnia i nocy lekarze oraz personel medyczny walczą o zdrowie i życie naszych rodzin, przyjaciół i znajomych, tymczasem brakuje im maseczek, kombinezonów, fartuchów, ochraniaczy, czepków czy przyłbic.

I to właśnie dla nich nadeszły z pomocą setki ludzi, którym nie jest obojętny los innych nawet wtedy, gdy tragedia nie dotyczy ich osobiście. Ludzi, którzy wierzą w siłę, determinację i szanują poświęcenie zespołu medycznego Szpitala przy Koszarowej. Rozumieją, że nasze wsparcie może im pomóc godnie i bezpiecznie realizować misję, jaką mają do spełnienia. Wszystkie środki pochodzą od indywidualnych darczyńców oraz małych przedsiębiorstw, które solidarnie wpłacały pieniądze na konto zrzutki, m.in. Zdrowe do Domu, SportsMedic, Homeland, Grabowski i wspólnicy, Follow Me, G7 Invest czy Lending Fund. Chcielibyśmy jednocześnie dodać, że choć my wypłacamy pieniądze zebrane w ciągu 14 dni, by jak najszybciej pomóc szpitalowi, akcja cały czas trwa i każdy może wciąż wpłacić dowolną kwotę od siebie.

Równolegle obserwowaliśmy, jak wrocławski biznes się ze sobą w tych ciężkich czasach integruje. Jak prezesi dużych i średnich przedsiębiorstw potrafią porozumieć się ze sobą w ważnej sprawie, jak hojni potrafią być w sytuacji, w której również im przyszło się zmagać z konsekwencjami kryzysu. Radosław Koelner – Prezes Rawlplug, firmy produkującej zamocowania, elementy złączne i narzędzia, który osobiście był zaangażowany w organizację i przeprowadzenie akcji zbiórki pieniędzy wśród biznesu tak skomentował udział w projekcie:

– Szpital przy ul. Koszarowej we Wrocławiu walczy o zdrowie i życie pacjentów każdego dnia i nocy, co szanujemy i podziwiamy. Firma Rawlplug, która od lat realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, wyznaje zasadę odpowiedzialności społecznej. I dlatego jesteśmy przekonani, że pomoc jest naszym obowiązkiem i koniecznością w sytuacji, gdy lekarze, pielęgniarki i wszyscy pozostali pracownicy szpitala codziennie ryzykują własnym zdrowiem i życiem, żebym pomóc naszej dolnośląskiej społeczności.

Rawlplug i biznesowi przyjaciele, m.in. IMPEL S.A., KRUK S.A., TIM S.A. oraz Credit Agricole w połączeniu z EFL, CA Ubezpieczenia oraz Amundi zadeklarowali pomoc finansową, za którą już w tej chwili realizowane są zakupy niezbędnego wyposażenia medycznego. Chcielibyśmy zaprezentować osiągnięcia poszczególnych firm.

Rawlplug S.A.

Dzięki swojemu szanghajskiemu oddziałowi firma dotarła do fabryk spełniających nasze polskie normy jakościowe materiałów. I właśnie dzięki temu do Polski transportem lotniczym i kolejowym jedzie 4 000 szt. kombinezonów. Co więcej, Rawlplug S.A. załatwia wszystkie formalności logistyczne, w tym odprawy celne, jednocześnie ponosząc koszty transportu oraz należności celne.

IMPEL S.A., KRUK S.A., TIM S.A.

Pomoc finansowa od wymienionych firm została przeznaczona na zakup 30 000 maseczek w standardzie N95 oraz 20 000 szt. ochraniaczy na buty z ochroną biologiczną. Koszty transportu w tym wypadku finansowane są z darowizn, jakie w ramach akcji #graMYdlaKOSZAROWEJ zostały przekazane Szpitalowi, a zamówienie towarów i czynności logistyczne również znajdują się po stronie Rawlplug S.A.

Credit Agricole, EFL, Ubezpieczenia Credit Agricole oraz fundusz inwestycyjny Amundi

Spółki zainwestowały środki w zakup 42 pomp infuzyjnych, wpłacając pieniądze  bezpośrednio na konto Szpitala przy Koszarowej.

RAZEM udało się zebrać ok. 900 000 zł!

Chcielibyśmy również przekazać podziękowania za pomoc w nagłośnieniu akcji Aquaparkowi Wrocław i wrocławskiemu Stadionowi Miejskiemu, który zorganizował w tym celu specjalny pokaz laserowy, a także pond 30 klubom i organizacjom sportowym, które zaangażowały się w promocję wydarzenia.

Dziękujemy również za poparcie #graMYdlaKOSZAROWEJ prezydentowi miasta Wrocławia, Jackowi Sutrykowi.

Łukasz Tobys, prezes i współwłaściciel oraz Kajetan Maćkowiak, współwłaściciel KFC Gwardii Wrocław podsumowują: – Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że solidarność, zaangażowanie, serdeczność i zwykłe ludzkie zrozumienie potrafią pokonać wszelkie bariery i zdziałać cuda, aby POMÓC. Jeszcze raz ogromnie wszystkim dziękujemy”.